Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Do systému overovania nákladov sa vrátil Žilinský večerník

14.03.2017, 12:15 | Martin Poláš | © 2017 News and Media Holding

Súčasťou overovania nákladov tlače je od tohto roka opäť aj týždenník Žilinský večerník. Do auditu kancelárie ABC SR pribudol vo februári a aktuálne boli zverejnené jeho prvé čísla. Naopak z auditu vypadla Magická žena.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Žilinský večerník rozšíril kategóriu regionálnych týždenníkov, kde v ostatných rokoch figurovala len sieť My vydavateľstva Petit Press. Žilinský večerník je v Žiline a okolí priamym konkurentom.

Podľa výsledkov za január 2017 predával Žilinský večerník v priemere 11 883 výtlačkov. Celá sieť My evidovala predaj 84 106 kusov, samostatný údaj pre Žilinské noviny či Kysucké noviny zo siete Petit Pressu vychádzajúce v regióne, nie je dostupný.

Súčasťou overovania nákladov bol Žilinský večerník pôvodne aj v rokoch 2011 – 2012, začiatkom roku 2013 zo systému odišiel. Vydavateľ neumožnil audit za prvý pol rok 2012. V decembri toho istého roka periodikum reportovalo ako svoj vtedy posledný údaj priemerný predaj 13 443 kusov pri tlačenom náklade 16 900 výtlačkov.

Vydavateľ Žilinského večerníka, spoločnosť Publishing House, je do overovania nákladov od vlaňajška zapojený aj s mesačníkom Break. Ten vlani na jeseň prevzal od vydavateľstva News and Media Holding. Za január mal Break predaj 5 588 kusov, išlo o číslo, ktoré bolo v predaji dva mesiace.

Popri rozšírení počtu zapojených vydavateľov nastal v systéme aj pohyb opačným smerom. „Vydavateľ Bonmedia, s. r. o., sa rozhodol ukončiť zverejňovanie nákladov za titul Magická žena a vystúpil tak zo systému ABC SR,“ informovala kancelária.

Pôvodne bola Magická žena reportovaná v systéme od septembra 2015. V poslednom kvartáli vlaňajška predaj ženského mesačníka vychádzajúceho na menšom formáte A5 neprekročil 3-tisíc kusov.

Za zapojenie do systému overovania nákladov platia vydavatelia ročný poplatok 50 eur za každý prihlásený titul.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy ABC SR, Bonmedia, Magická žena, Publishing House, Žilinský večerník

Diskusia (0 reakcií)