Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Daňovi v parlamente odobrali novinársku akreditáciu

08.03.2018, 10:07 | pol | © 2018 News and Media Holding

Aktivista a zakladateľ portálu Ginn Martin Daňo známy aj obvinením bývalého ministra Ján Počiatka z užívania drog už nemá prístup do priestorov parlamentu. Odobrali mu novinársku akreditáciu.

  • Tlačiť
  • 18

M. Daňo, ktorý sa pasuje za investigatívneho novinára, je známy kontroverznou prácou v teréne aj článkami na webe Ginn.

V ostatných dňoch sa zviditeľnil videom, v ktorom s ďalším aktivistom Rudolfom Vaskym hovorili s roxorovou tyčou v rukách, že Lucia Ďuriš Nicholsonová by mala byť zabitá. Podpredsedníčka parlamentu za SaS v súvislosti s výrokmi požiadala o ochranu.

V parlamente zároveň M. Daňo obvinil Igora Matoviča (OĽaNO), že je vrahom novinára Jána Kuciaka. Opozičný poslanec reagoval, že ak to povie znova, „rozbije mu hubu“. M. Daňo sa nevyhol incidentom ani s inými novinármi pracujúcimi v parlamente.

Po tomto dianí sa na aktivistu M. Daňa oficiálne sťažovali aj viacerí žurnalisti, podnet šéfovi Kancelárie Národnej rady SR Danielovi Guspanovi adresovalo asi 50 novinárov.

M. Daňovi bola na základe rozhodnutia kancelárie odobratá novinárska akreditácia k 7. marcu. Od stredy tak nemá prístup do priestorov parlamentu.

„Vzhľadom na to, že Generálna prokuratúra SR začala podľa informácie od podpredsedníčky NR SR L. Ďuriš Nicholsonovej ex offo konanie voči osobe M. Daňa za vyhrážanie sa zabitím, a taktiež berúc do úvahy incidenty, ktorými pán Daňo porušil platné pravidlá a usmernenia pre zástupcov médií v priestoroch NR SR, bola osobe M. Daňa bola odobratá novinárska akreditácia,“ vysvetlila Kancelária NR SR.

  • Tlačiť
  • 18

Tagy Národná rada SR