Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Českých novinárov sa zatiaľ nepodarilo vyhubiť, posťažoval sa Miloš Zeman

30.08.2018, 14:00 | SITA

Český prezident Miloš Zeman prirovnal českých novinárov k vyhubenému drontovi nelietavému, ktorý je známy aj ako vták dodo. Urobil tak v stredu počas stretnutia s českými veľvyslancami.

  • Tlačiť
  • 0

„Som presvedčený, že inteligencia českých novinárov je niekedy na úrovni dronta nelietavého, čo bol tvor žijúci na Madagaskare, ale bol právom vyhubený. Českých novinárov sa zatiaľ vyhubiť nepodarilo,“ vyjadril sa podľa iDnes.cz politik, ktorý však uviedol nesprávne miesto výskytu zvieraťa.

Vták dodo totiž žil na Mauríciu, preto sa mu hovorí aj dront maurícijský.

M. Zeman je známy svojím negatívnym postojom voči novinárom. „Za ostrov negatívnej deviácie považujem podstatnú časť českých médií. Tú časť, ktorá sa zameriava na vymývanie mozgov, na mediálnu masáž a na manipuláciu s verejnou mienkou,“ vyhlásil počas inaugurácie v roku 2013.

Minulý rok zas počas stretnutia s ruským prezidentom Vladimirom Putinom v Pekingu povedal, že novinárov je potrebné likvidovať. V. Putin mu na to odvetil, že stačí znížiť ich počet.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Miloš Zeman, novinári

Diskusia (0 reakcií)