Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

České Euro mení majiteľa

31.05.2012, 14:28 | Tomáš Czwitkovics | © 2012 News and Media Holding

Ekonomický týždenník kupuje majiteľ vydavateľstva Mladá fronta

  • Tlačiť
  • 0

Český ekonomický týždenník Euro, ktorý vydáva spoločnosť Euronews, mení majiteľa. Podľa servera Motejlek.com pôvodného vlastníka Milana Procházku vystrieda majiteľ vydavateľstva Mladá fronta František Savov. 

Mladá fronta vydáva viaceré časopisy zamerané na životný štýl ako Dieta, Food, ForMen, Moje psychologie, ako aj ekonomický denník E15. S dennníkom MF Dnes nemá nič spoločné, to vydáva vydavateľstvo Mafra. 

Prochádza sa stal jediným akcionárom Euronews iba v apríli, keď prevzal spoločnosť od skupiny PPF. Podľa servera spoločnosť od svojho vzniku v roku 1998 nebola veľmi ziskový, skôr naopak – súhrnná strata mala dosiahnuť okolo 400 miliónov českých korún. 

Euro je na českom trhu najpredávanejší ekonomický týždenník – v marci dosiahol predaný náklad okolo 20-tisíc výtlačkov, tituly Profit a Ekonom sa pohybovali okolo 15-tisíc kusov. 

logo euro tyzdennik tydennik

Podľa Motejlek.com mal o titul záujem aj podnikateľ Jaromír Soukup, predseda predstavenstva veľkej mediálnej agentúry Médea, ktorá sa mala pred niekoľkými rokmi spolupodieľať na predvolebnej kampani socialistov z ČSSD. Soukup však od Eura nakoniec odskočil. 

Podľa informácií Mediálne.sk sa v súvislosti s predajom titulu pôvodne spomínalo aj meno podnikateľa Andreja Babiša, ktorý sa v poslednom čase začal v Česku rozmáhať vo vydavateľskom biznise prostredníctvom bezplatných regionálnych týždenníkov 5 + 2 dny. Ich náklad by mal do leta dosiahnuť milión rozdaných výtlačkov. 

O titul sa mal zaujímať aj ďalší český podnikateľ Zdeněk Bakala, ktorému patrí vydavateľstvo Economia, prepojené na slovenský Ecopress, vydavateľa Hospodárskych novín. 

Nový vlastník Eura Mladá fronta chcel expandovať v segmente ekonomického spravodajstva v roku 2008, keď mal záujem práve o Economiu, v ktorej vtedy svoj podiel predával nemecký Handelsblatt. Mladú frontu niektoré médiá spájali s ruským kapitálom cez neznámeho investora European Financial Services (EFS), no mediálny dom to odmietal. 

EFS je na Slovensku jediným spoločníkom vydavateľstva Versa Media (bývalá MF Media), ktoré vydáva viaceré slovenské mutácie titulov Mladej fronty a oficálne sa hlási k českej Mladej fronte.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)