Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čeredejev skončil ako šéfredaktor Plus 7 dní

28.02.2018, 10:55 | pol | © 2018 News and Media Holding

V týždenníku Plus 7 dní končí šéfredaktor Ivan Čeredejev. Vo funkcii pôsobil iba tri mesiace. Vydavateľstvo News and Media Holding (NMH) hľadá náhradu.

  • Tlačiť
  • 2

NMH informoval o Čeredejovom konci po krátkom čase bez ďalších podrobností. „K 28. 2. 2018 ukončil po vzájomnej dohode pôsobenie v NMH šéfredaktor Plus7 Dní Ivan Čeredejev,“ povedal generálny riaditeľ NMH Michal Teplica.

„Vedením redakcie je poverená zástupkyňa šéfredaktora pre politiku Anka Žitná Lučaiová,“ uviedol. A. Žitná Lučaiová bola od 19. februára Čeredejovou zástupkyňou, v týždenníku je dlhoročnou redaktorkou.

„O finálnom riešení vedenia redakcie Plus 7 dní budeme informovať v čo najskoršom termíne,“ dodal M. Teplica.

I. Čeredejev bol na čele najčítanejšieho slovenského týždenníka od decembra minulého roka, keď nahradil Nancy Závodskú. Tá vo vydavateľstve NMH zostala na pozíciii manažérky pre špeciálne mediálne projekty.

Neprehliadnite

Po Čeredejovom nástupe do týždenníka niektoré osobnosti zrušili svoju účasť v pravidelnej ankete týždenníka. Historička Katarína Zavacká napríklad priamo uviedla, že tak urobila v súvislosti s Čeredejovými článkami. Tie publikoval v rámci komentárov na poslednej strane.

I. Čeredejev je dlhoročným novinárom, v 90. rokoch riadil medzinárodnú redakciu spravodajskej agentúry TASR, neskôr z nej spolu s Pavlom Múdrym odišli a ako šéfredaktor bol pri zakladaní súkromnej agentúry SITA. Po voľbách v roku 1998 sa stal generálnym riaditeľom TASR.

Po odchode z TASR riadil vydavateľstvo Výhra, ktorému patril denník Národná obroda. Post mu ponúkol Pavol Rusko, ktorý mal vtedy dosah nielen na denník, ale aj na televíziu Markíza či rádio Koliba.

Poznámka: Mediálne.sk je súčasťou vydavateľstva News and Media Holding.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy News and Media Holding, Plus 7 dní