Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Časopisom Eva, Nový Čas pre ženy a Geo sa zmenili šéfredaktori

08.11.2018, 12:10 | reb | pol | © 2018 News and Media Holding

Po integrácii titulov, ktoré vydavateľstvo News and Media Holding (NMH) kúpilo od konkurenčného Ringier Axel Springer, došlo vo vybraných redakciách k niekoľkým personálnym zmenám. Nového šéfredaktora majú mesačníky Geo a Eva, ako aj týždenník Nový čas pre ženy.

  • Tlačiť
  • 0

V organizačnej štruktúre NMH vznikli podľa jednotlivých segmentov takzvané klastre, ktoré zastrešujú viaceré príbuzné tituly.

Podľa vedenia vydavateľstva sú však aj po tomto kroku zachované všetky fungujúce redakcie a k priamemu zlučovaniu dosiaľ konkurenčných titulov nedošlo.

Takzvaný Hobby klaster má na starosti Ľuboš Kamenistý, ktorý je šéfredaktorom titulov Život, Život Krížovky, Auto Bild a Geo. Predošlým šéfredaktorom mesačníka Geo bol Juraj Turis. Pod Hobby klaster patria aj tituly Záhradkár a Poľovníctvo a rybárstvo s vlastnými šéfredaktormi.

Ako šéfredaktorka Nového Času pre ženy skončila Monika Hujlaková, ktorú nahradila Ema Pospíšilová Tekelyová. Tá stojí na čele klastra Low cost women. Okrem spomínaného týždenníka je E. Pospíšilová Tekelyová naďalej tiež šéfredaktorkou Báječnej ženy a Dobrého jedla. Do klastra spadá aj mesačník Nový Čas Bývanie.

Neprehliadnite

Novú šéfredaktorku má aj mesačník Eva. Na tomto poste skončila Katarína Patvarošová. Vedenie redakcie po nej prevzala Eva Blahútová, ktorá je dlhoročnou šéfredaktorkou mesačníka Emma. Najnovšie vedie aj redakciu magazínu Madam Eva. Všetky tri tituly sú spojené do klastra Glossy women.

Celkovo má v aktuálnej štruktúre NMH sedem segmentových klastrov – spravodajský tvoria tituly Plus Jeden Deň, Nový Čas Krížovky, Šarm a Váš TV program, samostatnými jednotkami sú mesačník Zdravie a týždenníky Plus 7 dní a TREND.

Fungovanie všetkých redakcii má na starosti z pozície supervízorky printov v NMH Martina Šebová, ktorá do vydavateľstva prišla tento rok z Ringieru.

Poznámka: Mediálne.sk je súčasťou vydavateľstva News and Media Holding.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy News and Media Holding

Diskusia (0 reakcií)