Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čaputovú vyspovedá v New Yorku držiteľka Pulitzerovej ceny

26.09.2019, 16:52 | TASR | Mediálne.sk

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová sa počas svojho týždňového programu v USA zúčastnila na viacerých podujatiach, predovšetkým na klimatickom samite OSN. Vo štvrtok ukončí svoju pracovnú cestu v New Yorku rozhovorom s poľsko-americkou novinárkou a držiteľkou Pulitzerovej ceny Anne Applebaumovou.

  • Tlačiť
  • 1

Novinárka židovského pôvodu, ktorá vyučuje na London School of Economics so špecializáciou na problematiku propagandy a dezinformácií, sa venuje rozvoju občianskej spoločnosti v strednej a východnej Európe.

Pulitzerovu cenu získala v roku 2004, a to v kategórii literatúry faktu za knihu Gulag: A History, v ktorej bližšie rozobrala históriu sovietskych gulagov od počiatku až po ich koniec v 60. rokoch.

Neprehliadnite

A. Applebaumová je tiež držiteľkou literárneho ocenenia National Book Award za knihu Iron Curtain: The Crushing of Eastern Europe, 1945-1956 o železnej opone a mnohých ďalších.

Momentálne píše pre americký denník The Washington Post, vo svojich stĺpčekoch sa venuje domácej a zahraničnej politike.

Manželom 55-ročnej novinárky je Radosław Sikorski, niekdajší minister zahraničných vecí Poľska za prvej i druhej vlády Donalda Tuska. V súčasnosti je poslancom Európskeho parlamentu za stranu Občianska platforma.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Pulitzerove ceny, Zuzana Čaputová