Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Brunovský končí ako šéfredaktor TRENDU, nového chcú nájsť vnútri redakcie

07.11.2018 | pol

Diskusia (12 reakcií) Pravidlá diskusie

07.11.2018 | martin33

Pentacky "gros" uz nevonia ?

07.11.2018 | Roman Kanala

Ale fuj. Výpad ako od ušmudlaného psíka.

Brunovský bol (je) muž na svojom mieste. Škoda, že sa rozhodol odísť.

07.11.2018 | martin33

Mozno prave preto, ze nemyslel a nekonal dostatocne "politicky spravne".

07.11.2018 | SamuelLw

Okrem šéfredaktora Brunovského odíde aj redaktorka Xénia Makarová.

https://ekonomika.s...

07.11.2018 | Roman Kanala

Xénia Makarová patrí k pilierom Trendu. Je to veľká škoda.

Patrik Garaj je tiež v už v Denníku N.

08.11.2018 | PaloK

Xénia Makarová, ak sa nemýlim, ale možno si to zle pamätám, písala komentáre o dianí v Sýrii a na Blízkom východe také, onakvejšie, dosť zaujaté a dosť od reality. Ale možno si to naozaj zle pamätám, lebo na túto robotu bol v TRENDe odborníkom aj Klus z SaS.

Mňa na celom texte zaujala časť, že Brunovský odchádza "po vzájomnej dohode", a to, že TREND sa chce zamerať na domácu ekonomickú a politickú scénu. Tzn. ešte menej vlastného obsahu ku svetovým témam a udalostiam, ešte viac agnetúrnych pa-správ, a ešte viac vlastného marketingu zameraného na domáce témy.

Brunovskému želám chuť a silu založiť vlastné médium, postavené na tých veciach, o ktorých hovoril, že na nich pracoval vyše 20 rokov v TRENDe.

08.11.2018 | Juraj Mašláni

Xénia Makarová písala a píše o podvodoch a okrádaní daňových poplatníkov "našimi ľuďmi". Vďaka skvelej investigatívnej novinárskej práci a mediálnemu tlaku na politické "elity", políciu, prokuratúru a súdy, ktorý spolu s kolegami z aktuality.sk, N-ka a Sme Xénia Makarová a Zuzana Petková z TRENU vytvorili, sa mohli a možu bašternákovci, kočnerovci a iní zlodeji, krytí politikmi, ocitnúť pred súdom.
Poďakujme sa teda Xénii za jej skvelú prácu v TRENDE, za to, že aj vďaka nej naše nádeje na normálnu, slušnú spololočnosť, právny štát a rovnosť pred zákonom ešte žijú.

08.11.2018 | Roman Kanala

Presné, výstižné. Vďaka.

08.11.2018 | LPB

+

08.11.2018 | OliWer1

Tak to vyzera, ze tentokrat predplatne naozaj neobnovim. Ked ich kupila Penta, zvazoval som odchod, ale prave osoba sefredaktora bola pre mna garanciou nezavislosti. Trend sa u mna odpisal oslavnymi odami na meciarovskych privatizerov v poslednom cca roku-dvoch...

08.11.2018 | atabaz

Ak základnými piliermi špecifickej kultúry Trendu sú podľa Brunovského profesionálna česť , hlboké presvedčenie o zmysle žurnalistickej práce, tak majú niektorí súčasní redaktori tohto periodika (niektorí, všetka česť výnimkám) veľmi svojrázne predstavy o zmysle žurnalistickej práce.

Profesionálnou cťou žurnalistu v podmienkach demokracie je rešpektovať zásady objektivity, pravdy, vyváženosti vo výbere informácií a aj v ich spracovaní. Nie je v poriadku, nie je to ani normálne, aby čitateľ sledoval, že v oblasti informácií o domácej politike sú kritika, výsmech, znevažovanie adresované výlučne politikom jednej časti politického spektra, lebo v tej druhej nieť čo kritizovať. Tam sú len žiarivé vzory morálky. To platí aj o posudzovaní správania sa najvyšších ústavných činiteľov.

09.11.2018 | Roman Kanala

Zlo, ktoré treba poraziť, je Smer s.r.o.