Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Britský denník Financial Times povedie po prvýkrát žena

15.11.2019, 17:14 | ČTK

Denník Financial Times (FT) od januára po prvý raz za jeho viac ako 130-ročné pôsobenie povedie žena. Doterajšia zástupkyňa šéfredaktora Roula Khalafová na čele redakcie vystrieda po Novom roku Lionela Barbera, ktorý vedie plátok od roku 2005.

  • Tlačiť
  • 1

FT oznámil personálnu zmenu v tlačovej správe. „Po 14 rokoch po Novom roku opustím funkciu šéfredaktora. Bolo mi vzácnou poctou a veľkým potešením vykonávať najlepšie zamestnanie v novinárčine,“ uviedol L. Barber, ktorého kariéra je s FT spojená už 34 let.

Denník napísal, že pod Barberovým vedením sa redakcia stala zarábajúcou aj napriek dramatickému ústupu tradičného ekonomického modelu založenom na tlačenom obsahu.

Jeho nástupkyňa R. Khalafová zastávala od roku 2016 druhú najvyššiu funkciu v denníku. V FT pôsobí od roku 1995, pričom začínala ako severoamerická spravodajkyňa. Neskôr okrem iného viedla spravodajstvo z Blízkeho východu.

Neprehliadnite

„Je pre mňa obrovská česť byť menovaná šéfredaktorkou FT, najlepšej spravodajskej organizácie na svete,“ uviedla R. Khalafová s tým, že chce nadviazať na „mimoriadne Barberove úspechy“.

Šéfredaktorku bude mať FT prvý raz od svojho založenia v roku 1884. Ženy stoja aktuálne na čele ďalších dvoch celoštátnych britských denníkov – ľavicový The Guardian vedie od roku 2015 Katherine Vinerová, Alison Phillipsová zas od vlaňajška šéfuje ľavicovému bulváru Daily Mirror.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Financial Times