Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Babiš začne od marca vydávať nový regionálny týždenník

05.01.2012, 11:00 | ČTK

Bude distribuovaný zdarma s rozsahom 32 strán a prvé číslo vyjde 8. marca.

  • Tlačiť
  • 0

Miliardár Andrej Babiš, ktorý má so svojou protikorupčnou iniciatívou Áno 2011 ambície uspieť v nadchádzajúcich parlamentných voľbách, začne vydávať regionálny týždenník. Bude distribuovaný zdarma s rozsahom 32 strán a prvé číslo vyjde 8. marca. Pre ČTK to povedal šéf projektu Vladimír Junger. Podľa servera iDnes bude týždenník vydávať akciová spoločnosť AGF Media, ktorá vznikla v decembri a vlastni ju Babišov Agrofert Holding.

Ten si podľa servera Mediář.cz už zaregistroval ochrannú známku 5+2 dny, čo by mohol byť názov týždenníka. Periodikum v novinovom formáte má začať vychádzať najskôr na Plzeňsku a postupne sa má rozšíriť do ďalších regiónov.

"Týždenník bude mať toľko mutácií, koľko je v Čechách okresov. Štruktúra bude podobná tej, akú majú napríklad denníky vydavateľstva Vltava-Labe-Press (VLP)," povedal pre ČTK Junger, ktorý v rokoch 1992 až 2002 vo VLP viedol divíziu západočeských denníkov Bohemia . Neskôr riadil vydavateľstvo Impuls ČR. Babišov týždenník sa podľa Jüngera zameria na aktuálne dianie v každom z regiónov.

Podľa Jüngera bude nový týždenník distribuovaný zdarma do schránok a do stojanov. "Štartovať budeme postupne, najprv v jednom regióne a do konca roka sa budú pridávať ostatné," dodal Junger.

Babiš je považovaný za jedného z najbohatších Čechov. Jeho firma Agrofert Holding patrí k najväčším firmám v Česku, obchoduje s chemickými a poľnohospodársko-potravinárskymi komoditami. Jeho povesť pošramotil tender na nového vlastníka Unipetrolu. Babiš získal Unipetrol počas Zemanovej vlády v prvej privatizácii firmy v roku 2001 za 11 miliárd českých korún. Neskôr ale od zmluvy odstúpil.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)