Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Axel Springer odchádza z Ruska, majetok predal domácemu hráčovi

18.09.2015, 15:56 | ČTK

Nemecké vydavateľstvo Axel Springer predalo všetok svoj majetok v Rusku miestnemu vydavateľstvu ArtCom Media. Dôvodom je nový ruský zákon prijatý v minulom roku, ktorý obmedzuje vlastníctvo zahraničných firiem v ruských mediálnych spoločnostiach. Hodnota transakcie nebola zverejnená.

  • Tlačiť
  • 0

Naplnili sa tak skôr medializované informácie, ktoré o zámere vydavateľstva opustiť ruský trh hovorili už skôr.

Platí aj to, že v rámci dohody získa pätinový podiel v odpredávanej ruskej divízii nemeckého vydavateľstva súčasná generálna riaditeľka Regina von Flemmingová.

Axel Springer vydáva v Rusku niekoľko časopisov, vrátane ruskojazyčnej verzie magazínov Forbes a OK!.

Rusko vlani prijalo zákon, ktorý obmedzuje vlastníctvo zahraničných firiem v ruských mediálnych spoločnostiach na 20 percent. Ako dôvod uviedlo obavy o bezpečnosť.

Zákon má síce nadobudnúť účinnosť až v roku 2017, zahraničné mediálne firmy však už hľadajú záujemcov o svoje aktivity v tejto krajine.

Všetky celonárodné televízne stanice v Rusku sú pod kontrolou štátu. Niektoré tlačená periodiká však majú zahraničných majiteľov, vrátane denníka Vedomosti. Sú tak často kritické k politike Kremľa.

Pripravovaný predaj ruského mediálneho majetku zvýšil obavy, že nezávislé noviny a časopisy vo vlastníctve západných firiem padnú do rúk spojencov Kremľa, napísala agentúra Reuters.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Axel Springer

Diskusia (0 reakcií)