Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Axel Springer končí s podnikaním v Rusku, vraj už našiel kupcov

07.09.2015, 12:16 | |

Nemecké vydavateľstvo Axel Springer sa podľa dostupných informácií sťahuje z Ruska. S odvolaním sa na mediálne a vládne zdroje to v nedeľu uviedla ruská agentúra RBC.

  • Tlačiť
  • 0

V záverečnej fáze rokovaní je podľa agentúry dohoda o predaji 80-ppercentného podielu v divízii Axel Springer ruskému vydavateľovi Alexandrovi Fedotovovi, majiteľovi spoločnosti Artcom Media.

Zvyšných 20 percent by mala kúpiť Regina von Flemmingová, ktorá je generálnou riaditeľkou ruskej divízie Axel Springeru.

Hovorkyňa nemeckého vydavateľstva informácie odmietla komentovať. „Zásadne sa nevyjadrujeme k trhovým špekuláciám,“ poznamenala. Artcom Media komentár neposkytla.

Ruská divízia okrem iného vydáva lokálne verzie časopisov Forbes, Geo a OK! či magazína Gala Biografia. Podľa webu kress.de prišlo rozhodnutie Axel Springeru odísť z Ruska už pred niekoľkými týždňami.

Generálny riaditeľ spoločnosti Axel Springer Mathias Döpfner vlani v novembri uviedol, že ruská divízia nie je pre firmu významná a že vzhľadom na nové mediálne zákony v Rusku tam firma preskúma svoju stratégiu.

Axel Springer patrí k najväčším európskym vydavateľstvám, spoločnosť podniká v asi 40 krajinách vrátane Slovenska, kde prostredníctvom joint venture so švajčiarskym Ringierom pôsobí od roku 2010.

Z aktivít mimo domáceho trhu uvádza nemecké vydavateľstvo podiel na svojom celkovom obrate na úrovni 40 percent. 

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Axel Springer

Diskusia (0 reakcií)