Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Americké denníky žiadajú Čínu, aby nevyhostila ich novinárov

24.03.2020, 11:25 | TASR

Vydavatelia troch amerických denníkov požiadali v utorok Peking, aby teraz, v čase „spoločne prežívanej svetovej krízy“, prehodnotil vyhostenie niektorých amerických novinárov z Číny, informuje agentúra Reuters.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

novinári

Čína 18. marca rozhodla odobrať akreditáciu niektorým americkým novinárom denníkov The Wall Street Journal, The Washington Post a The New York Times, časopisu Time a stanice Hlas Ameriky pôsobiacim v čínskych pobočkách.

„Dôrazne žiadame čínsku vládu, aby zrušila nariadenie pre Američanov pracujúcich pre naše organizácie, aby opustili krajinu,“ píše sa v spoločnom liste uvedených denníkov.

Neprehliadnite

Toto rozhodnutie opísali vo svojom liste ako škodlivé a v čase, keď svet bojuje s pandémiou koronavírusu, aj bezohľadné.

„Možno viac než kedykoľvek v moderných dejinách je v súčasnosti naliehavo potrebné presné sondovanie a informovanie z centier pandémie a zdieľanie týchto informácií,“ uvádzajú ďalej noviny.

Čína minulý týždeň nariadila niektorým americkým novinárom, aby opustili krajinu. Čínske ministerstvo zahraničných vecí vo svojom vyhlásení uviedlo, že toto opatrenie je odvetou za rozhodnutie Washingtonu obmedziť počet čínskych občanov pracujúcich pre čínske médiá v Spojených štátoch.

Novinári, ktorých novinárske preukazy by mali vypršať koncom tohto roka, musia svoje akreditácie vrátiť do desiatich dní, uviedlo ministerstvo.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy novinári

Diskusia (0 reakcií)