Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Aktivisti vtrhli do úradu maltského premiéra, žiadajú okamžité odstúpenie

09.12.2019, 13:16 | TASR

Skupina približne 40 aktivistov vtrhla v pondelok v maltskej metropole Valletta do budovy, v ktorej sídli kancelária maltského premiéra Josepha Muscata. Požadovala jeho okamžité odstúpenie a vyšetrenie vraždy investigatívnej novinárky Daphne Caruanovej-Galiziovej z roku 2017. Informovala o tom agentúra Reuters.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Malta

Aktivisti zaskočili policajtov a vojakov, keďže do budovy vnikli bočným vchodom – vyzbrojení bubnami, píšťalkami, zástavami a megafónmi. Následne sa posadili na zem a blokovali vchod, pričom hlasnými pokrikmi požadovali, aby sa J. Muscat okamžite vzdal funkcie.

Ten sa v danom čase v budove nenachádzal. Aktivisti počas protestnej akcie do megafónu hovorili, že nejde len o korupciu, ale o „politickú vraždu“, a vyzývali na dôkladné vyšetrenie všetkých ľudí zapletených do novinárky.

D. Caruanovú-Galiziovú, ktorá písala protikorupčný blog, viedla vyšetrovanie škandálu Panama Papers na Malte a bola ostrou kritičkou maltskej vlády, zabila v októbri 2017 bomba nastražená v jej aute.

Neprehliadnite

Jej smrť krajinou otriasla a vyvolala protesty. D. Caruanová-Galiziová z korupcie obviňovala aj Keitha Schembriho, bývalého vplyvného spolupracovníka premiéra Muscata a exministra cestovného ruchu Konrada Mizziho.

Premiéra J. Muscata, ktorý avizoval, že odstúpi v polovici januára, kritici obviňujú, že marí spravodlivosť, aby chránil svojich politických spojencov a spolupracovníkov.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Malta

Diskusia (0 reakcií)