Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Týždenník Plus 7 Dní vychádza v novom dizajne

16.10.2019, 13:40 | News and Media Holding

Najčítanejší týždenník Plus 7 Dní vychádza od 16. októbra 2019 v novom dizajne, aby priniesol čitateľom lepší zážitok z čítania ich obľúbeného titulu. Magazín Plus 7 Dní po dlhom čase dôkladných príprav, diskusií a niekoľkých prieskumov vychádza vo vynovenej „učesanej“ podobe.

  • Tlačiť
  • 0

Dlhodobo najčítanejší týždenník neprešiel za svoju dlhoročnú existenciu komplexnou grafickou úpravou. „Rozhodli sme sa, že najčítanejší týždenník by si zaslúžil reflektovať na potreby doby a ponúknuť čitateľom titul, ktorý bude reprezentovať spoločensky významnú tlačovinu,“ hovorí Martina Šebová, print supervisor News and Media Holding, a. s.

Týždenník Plus 7 Dní prešiel zmenou tak, aby ostal sám sebou, ale zároveň bol krajší a vylepšený zo všetkých stráno. Hlavným cieľom bolo priniesť štruktúrovanejší obsah strán a umožniť tak čitateľovi ľahkú a prehľadnú orientáciu pri čítaní.

Ruka v ruke s touto zmenou išla aj zmena fontu, ktorá aktuálne vyhovuje prísnejším nárokom na charakter písma a jeho čitateľnosť. V neposlednom rade využívame spestrujúce obsahové prvky, ako sú medzititulky a citácie, viac svetla do strán a čitateľského komfortu. Na základe skúseností z minulosti je titulná strana ponechaná v aktuálnom rozložení s jemnou úpravou.

Hlavné zmeny v dizajne sme sa rozhodli čitateľom odkomunikovať cez paralelu „česania“, pretože keď sa učešeme a upravíme, stále sme to my, ale krajší.

Dominantné zmeny charakterizujú atribúty „ešte lepšie články“ (zhutnenie obsahu, príprava kvalitných materiálov), „viac fotiek“ (lepšia práca s fotografiou, upriamenie pozornosti na detail), „čitateľnejšie písmo“ (nový moderný font) a lepšiu orientáciu (výrazné titulky a texty k fotografiám).

Veríme, že upravená podoba Plus 7 Dní prinesie u našich čitateľov pozitívne reakcie a že týždenník bude naďalej napĺňať ambíciu aktuálneho, moderného spoločenského magazínu a najčítanejšieho týždenníka na Slovensku.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)