Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vydavateľ Nového Času zarobí menej. Pre brexit a teroristov

03.08.2016, 21:36 | ČTK

Nemecký mediálny gigant Axel Springer zhoršil odhad svojich celoročných tržieb. Vyhliadky podľa firmy zatienili nedávne teroristické útoky v Európe a júnové referendum, v ktorom sa Briti vyslovili za odchod svojej krajiny z Európskej únie, ktoré viedlo k prudkému poklesu kurzu libry.

  • Tlačiť
  • 0

Spoločnosť Axel Springer teraz predpokladá, že tržby zostanú v tomto roku zhruba na minuloročnej úrovni, kým predtým počítala s miernym rastom.

Finančný riaditeľ Julian Deutz označil za hlavnú príčinu zmeny výhľadu pokles kurzu libry, ktorý znižuje hodnotu príjmov podniku v Británii. Podľa generálneho riaditeľa Mathiasa Döpfnera však revízia výhľadu odráža „celkový politický, bezpečnostný a ekonomický vývoj v posledných niekoľkých mesiacoch“, píše denník Financial Times.

M. Döpfner uviedol, že teroristické útoky v Nemecku, neúspešný pokus o vojenský prevrat v Turecku a rozhodnutie Británie opustiť EÚ neposkytujú veľký priestor na optimizmus. „Brexit v tom hrá dôležitú úlohu,“ dodal. Axel Springer vytvára približne 12 percent svojich tržieb v Británii.

Spoločnosť Axel Springer oznámila, že jej prevádzkový zisk bez zahrnutia mimoriadnych položiek zostal v druhom štvrťroku v medziročnom porovnaní bezo zmeny na 147 miliónoch eur. Tržby vydavateľa najčítanejšieho nemeckého denníka Bild stúpli o necelé percento na 802 miliónov eur. 

Axel Springer má na Slovensku aktivity v spoločnom podniku Ringier Axel Springer Slovakia, ktorý vydáva najčítanejší denník Nový Čas a ďalšie tituly. 

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Axel Springer

Diskusia (0 reakcií)