Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ecopress kúpil vydavateľa Sanoma Magazines Slovakia

27.07.2010, 16:44 | SITA

Odborné časopisy ako Stratégie, Obchod, Zdravotnícke noviny prejdú k vydavateľovi Hospodárskych novín.

  • Tlačiť
  • 0

Vydavateľská skupina Sanoma Magazines International opustila svoje vydavateľské business-to-business aktivity na Slovensku a odpredala ich vydavateľstvu Ecopress, a.s. Ako informovala riaditeľka komunikácie Ecopressu Zuzana Gajdošíková, obchodná transakcia bola ukončená v pondelok 26. júla 2010, pričom obe strany sa dohodli, že nezverejnia finančné detaily operácie.  

Predaj vydavateľstva Sanoma Magazines Slovakia bol jedným z krokov pri napĺňaní stratégie Sanoma Magazines International, ktorá sa sústreďovala hlavne na rozvoj spoločenských časopisov a digitálnych médií na trhoch východnej a strednej Európy. Keďže rozvoj portfólia jej aktivít na Slovensku bol už dlhší čas limitovaný, rozhodla sa Sanoma nájsť strategického partnera.

Ecopress tak transakciou získal stopercentný podiel vo vydavateľstve odborných titulov Sanoma Magazines Slovakia. Odborné časopisy ako Stratégie, Obchod, Horeca Magazine, Zdravotnícke noviny so svojimi prílohami Lekárske listy a Kompendium medicíny, časopisy Sestra, Diabetik, RUN a ďalšie, sa tak stali súčasťou vydavateľa Hospodárskych  

"Ecopress sa touto akvizíciou stal lídrom nielen v ekonomike a hospodárstve, ale aj v odborných oblastiach ako reklama a marketing, zdravotníctvo a farmácia, obchod, logistika a reštaurácie s hoteliérstvom," uviedla Gajdošíková. Sanoma Magazines Slovakia bude od augusta 2010 vystupovať pod názvom Ecopress Magazines, s.r.o. a od 1. januára 2011 sa stane organickou súčasťou vydavateľstva Ecopress. Sanoma naďalej ostáva na slovenskom trhu v oblasti digitálnych médií, a to najmä prostredníctvom internetových portálov Tvojdom.sk a eStranky.sk, ktoré buduje a riadi Sanoma Magazines Praha.  

Ecopress, a.s., vydavateľ ekonomického denníka Hospodárske noviny, vznikol v roku 1992 a je stopercentnou dcérskou spoločnosťou vydavateľstva Economia, a.s. vydavateľa ekonomických denníkov, časopisov a odborných business-to-business periodík v Českej republike. Jej 99,2 % akcií vlastní Handelsblatt Investments, B.V., ktorú kontroluje český investor a podnikateľ Zdeněk Bakala.  

Sanoma Magazines International je vydavateľská spoločnosť aktívna v krajinách strednej a východnej Európy a je súčasťou Sanoma Magazines, vydavateľskej skupiny pôsobiacej v oblasti spoločenských magazínov a digitálnych médií, ktorá operuje v 12 krajinách Európy.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)