Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zverejnili nominácie na Českého leva, najviac majú Vlastníci

15.01.2020, 16:32 | TASR

Česká filmová a televízna akadémia (ČFTA) zverejnila v stredu nominácie na ceny Český lev. Najväčší počet, celkovo 12, v tomto roku získala tragikomédia o domovej schôdzi Vlastníci.

  • Tlačiť
  • 0

Za Vlastníkmi režiséra a scenáristu Jiřího Havelku sa s 11 nomináciami umiestnil česko-slovensko-ukrajinský film Pomaľované vtáča režiséra Václava Marhoula a s desiatimi nomináciami snímka Staříci Martina Dušeka a Ondřeja Provazníka.

V kategórii najlepší film sú nominované snímky Vlastníci, Pomaľované vtáča, Staříci a Tiché doteky.

Nomináciu v kategórii najlepší dokumentárny film získali dokumenty s názvami Dálava, Forman vs. Forman, Jiří Bělohlávek: „Když já tak rád diriguju...“, Jiří Suchý - Lehce s životem se prát a Jiří Trnka: Nalezený přítel.

V súboji o cenu za najlepšiu réžiu sa ocitli Jiří Mádl za film Na střeše, Václav Marhoul za Pomaľované vtáča, Martin Dušek a Ondřej Provazník za snímku Staříci, Michal Hogenauer za film Tiché doteky a Jiří Havelka za film Vlastníci.

Herečkami nominovanými za najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe sú Jenovéfa Boková, Iva Janžurová, Eliška Křenková, Dagmar Havlová a Tereza Ramba.

Cenu za najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe môže získať Alois Švehlík, Petr Kotlár, Hynek Čermák, Jiří Schmitzer alebo Jiří Lábus.

Nominácie na ceny za televíznu tvorbu v kategóriách najlepší televízny film alebo miniséria a najlepší dramatický televízny seriál oznámia 10. februára.

Slávnostné odovzdávanie 27. výročných cien Českej filmovej a televíznej akadémie sa uskutoční v sobotu 7. marca v pražskom Rudolfine. Moderátorom večera sa po druhý raz stane herec Václav Kopta.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Český lev

Diskusia (0 reakcií)