Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Žilina má po rokoch opäť svoju lokálnu televíziu

14.07.2009, 10:30 | Lukáš Kočišek | © 2009 News and Media Holding

Žilinská televízia sa odmlčala začiatkom roku 2006, kedy sa z nej vyvinul dnešný Patriot.

  • Tlačiť
  • 0

zilinska_televizia_ztv_logo.gif

Štvrté najväčšie mesto Slovenska má opäť svoju vlastnú lokálnu televíziu. Koncom mája začala po niekoľkoročnej odmlke vysielať Žilinská televízia, z ktorej sa začiatkom roku 2006 vyvinul dnešný Patriot.

"V tom momente, ako sa do spravodajstva dostávalo čoraz viac informácií z iných regiónov, prestala byť TV Patriot žilinskou, respektíve regionálnou televíziou. Žilina sa stala jediným veľkým mestom bez vlastnej televízie. Žilinčania však ako správni lokálpatrioti mali o ňu záujem. Po prehodnotení situácie sme sa rozhodli opätovne spustiť Žilinskú televíziu," vysvetlil pre Mediálne.sk marketingový riaditeľ oboch staníc Boris Rizman.

Vysielanie Žilinskej televízie zatiaľ tvorí hodinová slučka zložená zo žilinského spravodajstva a publicistiky. Programová ponuka by sa mala rozšíriť od septembra. Signál je šírený terestriálne z pôvodnej kóty Dubeň na kanáli 55, ako aj prostredníctvom káblových rozvodov v Žiline a okolitých obciach. "V krátkom čase zaradí aj UPC program Žilinskej televízie do svojej ponuky v Žiline," dodal Rizman.

• Prečítajte si: Mediálne.sk na návšteve v TV Patriot

tv_patriot_logo-2.gif

Sesterský Patriot sa dnes profiluje ako "slovenská spravodajská televízia", tento podtitul sa dostal aj do jej loga. Patrí medzi najväčšie slovenské televízie a je aj prvou regionálnou stanicou vysielajúcou cez satelit. Dnes už o sebe hovorí ako o plnohodnotnej celoplošnej televízii. "TV Patriot ako jediná regionálna televízia na Slovensku vypracovala a zrealizovala jedinečný a pôvodný model celodenného 24 hodinového obrazového vysielania spravodajsko – zábavného programu s interaktívnymi prvkami," píše sa na webe stanice.

"Najnovšie spolupracujeme s Maticou Slovenskou a s Úradom vlády pre Slovákov žijúcich v zahraničí. Navštívili sme komunity Slovákov v Prahe, Londýne, Paríži, Mníchove, Frankfurte, Srbsku či v Užhorode. Všade nám prisľúbili spoluprácu. Budu nám preposielať spravodajské príspevky, ktoré budú zaradené do spravodajstva TV Patriot. Začíname komunikáciu s TV Sedna v Toronte, so Slovákmi v Kanade, Argentíne, Austrálii. Ak všetko pôjde dobre, vznikne ojedinelý projekt televízie, ktorá sa spravodajsky venuje jednému národu, ktorého komunity žijú hocikde na svete," priblížil ďalšie ambície Patriotu jeho marketingový šéf.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)