Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Záujem Markízy o sitcom Penzión Čierny Peter pretrváva

19.02.2007, 15:55 | Lukáš Kočišek | © 2007 News and Media Holding

Markíza si zaisťuje do budúcnosti kompletné seriálové projekty.

  • Tlačiť
  • 1

maya_logo.gif

Záujem televízie Markíza o zakúpenie komediálneho seriálu Penzión Čierny Peter produkčnej spoločnosti Maya naďalej pretrváva. Mediálne.sk to potvrdil šéfproducent spoločnosti Maya Pavel Bob. Zámer potvrdzuje aj hovorkyňa televízie Markíza Ivana Semjanová. "K podpisu zmluvy ešte nedošlo, v budúcnosti sa však chceme strategicky venovať pôvodnej dramatickej tvorbe, ktorej súčasťou by mal byť aj Penzión Čierny Peter."

Spoločnosť Maya predstavila svoj sitcom novinárom a pozvaným hosťom 13. decembra 2006. Seriál s Kamilou Magálovou, Zdenou Studenkovou, Jánom Krónerom, Dianou Mórovou či Magdou Pavelekovou v hlavných úlohách režíroval spolumajiteľ spoločnosti Oreo Peter Ňuňéz, ktorého firma spolufinancovala so spoločnosťou Maya nakrúcanie pilotnej časti z vlastných zdrojov.

markiza_logo.gif

Pôvodne plánovaný koncept polhodinového sitcomu bol natiahnutý na 51 minút, pozvaní prví diváci seriálu si mohli nakoniec pozrieť skrátenú 40-minútovú verziu. Nakrúcanie, strihanie a postprodukcia trvala tvorcom tri mesiace, pilot však ešte podľa režiséra nie je definitívne hotový. Hotových je už niekoľko scenárov prípadných ďalších epizód seriálu, autorom je scenárista sitcomu Susedia Andy Kraus.

Ďalšími ohlásenými seriálovými titulmi sú Ordinácia v ružovej záhrade televízie Markíza, ktorá štartuje prelome marca a apríla. Markíza má v zálohe aj seriál s pracovným názvom Recept na šťastie a zaistený má aj kriminálny titul spoločnosti D.N.A. Mesto tieňov, o ktorý sa intenzívne zaujímal predchádzajúci manažment Slovenskej televízie (STV). Markíza si zaregistrovala aj alternatívny názov Kriminálka Staré mesto.

Spoločnosť Maya televíziám ponúka romantický seriál a filmovú minisériu podľa scenárov slovenskej autorky titulov červenej knižnice Táni Keleovej - Vasilkovej. Ambíciu produkovať vlastný seriál má v budúcnosti aj STV, TV JOJ sa k tejto téme vyjadruje naďalej neurčito. (lk)

  • Tlačiť
  • 1