Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zápasy hokejovej NHL bude vysielať aj Markíza

26.09.2019, 14:52 | reb | © 2019 News and Media Holding

Televízia Markíza bude od októbra vysielať na svojej menšej stanici Dajto stretnutia zámorskej hokejovej ligy NHL. Týždenne prinesie jeden priamy prenos, sublicenciu získala od Novy.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Dajto, Markíza, NHL

Prvý zápas NHL na Dajto sa uskutoční v rámci podujatia NHL Global Series, ktorý sa odohrá v susednom Česku, kam zámorská hokejová liga zavíta po deviatich rokoch. V pražskej O2 aréne si v piatok 4. októbra so začiatkom o 20:00 zmerajú sily tímy Chicago Blackhawks a Philadelphia Flyers.

Ako informuje televízia, zápasom bude divákov sprevádzať komentátor a športový redaktor rádia Expres Marek Matušica, spolukomentovať bude hokejista Michal Handzuš. 

Neprehliadnite

Súčasťou vysielania bude aj moderované štúdio, ktorým bude z O2 arény sprevádzať moderátor športu českej Novy Štěpán Sokol. V štúdiu budú hostia z NHL a bývalí hráči, okrem M. Handzuša napríklad aj bývalý český brankár Ondřej Pavelec.

Od piatka 11. októbra pôjde na Dajto jeden z nočných zápasov NHL. Markíza zatiaľ avizuje prenosy z NHL do konca kalendárneho roka. Odvysiela teda 13 zápasov, jeden týždenne. 

Prvým z nich bude so začiatkom o 00:55 súboj Carolina Hurricanes – New York Islanders. Televízia si nebude vyberať zo všetkých zápasov hracieho dňa. „Aj keď v NHL momentálne pôsobí viacero slovenských hráčov, Markíza nemusí vždy vysielať práve tie duely, v ktorých nastúpia. Na výber budeme mať zakaždým z dvoch zápasov, ktoré dá samotná NHL na satelit,“ priblížil pre Mediálne.sk šéfredaktor športovej redakcie Martin Lisý.

Zápasmi budú sprevádzať komentátorské dvojice v zložení M. Matušica a Tomáš Kurilla alebo Miroslav Held, redaktori markizáckych Športových novín.

Markíza vysielala NHL aj dosiaľ, ale len prostredníctvom internetového streamu pre predplatiteľov služby Voyo, kde sú dostupné aj stanice Nova Sport 1 a Nova Sport 2. Na nich držiteľ práv, česká Nova, vysiela zápasy NHL počas celej sezóny. Športové kanály Novy, ktoré sú platenými stanicami, majú v rastri viacerí operátori aj na Slovensku. 

Slovenské televízie v posledných rokoch práva na najsledovanejšiu hokejovú ligu sveta nemali, naposledy NHL vysielala dnes už neexistujúca televízia Slovak Sport TV v sezóne 2013/2014.

V minulosti ich ponúkala priame prenosy z NHL verejnoprávna Slovenská televízia a tiež TV Joj, ktorá dokonca zámorský hokej testovala v prime-time hlavnej stanice.

Na Markíze šiel v rokoch 1998 – 2004 víkendový magazín Power Week, v ktorom televízia prinášala zostrih najzaujímavejších momentov ligy uplynulého týždňa.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Dajto, Markíza, NHL

Diskusia (0 reakcií)