Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Z RTVS odišla aj šéfka výskumu programu a vývoja formátov

11.09.2017, 16:18 | pol | © 2017 News and Media Holding

Personálna zmena sa počas leta v RTVS dotkla aj funkcie vedúcej odboru výskumu programu a vývoja formátov. V nej skončila Darina Kyselová, ktorú do RTVS opätovne priviedol predošlý šéf Václav Mika.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

D. Kyselová pôsobila na čele odboru do 31. júla. „Svoje pôsobenie v RTVS ukončila po dohode s predchádzajúcim generálnym riaditeľom Václavom Mikom,“ uviedla pre Mediálne.sk hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

Novou vedúcou Odboru výskumu programu a vývoja formátov je od augusta Ľubica Hamarová, ktorá pôsobila v RTVS aj dosiaľ ako analytička, predtým ako riaditeľka informačných programových služieb v rozhlase a projektová manažérka.

Odbor výskumu programov a vývoja formátov v súčasnej podobe vznikol v RTVS v roku 2012 ako súčasť novej organizačnej štruktúry, ktorú zaviedol vtedajší generálny riaditeľ Václav Mika. Odbor je začlenený pod Sekciu programových služieb STV, ktorú vedie Tibor Búza.

Darina Kyselová

D. Kyselová pôvodne prichádzala do RTVS ako poradkyňa V. Miku, napokon sa stala vedúcou spomínaného odboru. Jeho agendou bol aj vznik Centrálneho registra námetov, kde sa združujú nové projekty RTVS vo fáze developmentu. Odbor výskumu a vývoja realizuje aj súbehy námetov, v ktorých hľadá projekty od externých dodávateľov.

Podľa výročnej správy RTVS oddelenie výskumu realizovalo v uplynulom roku 43 samostatných projektov vrátane hodnotenia výkonu a kvality relácií. Útvar vývoja pracoval na piatich vlastných formátoch a nakrútil 11 draftov audiovizuálnych diel.

D. Kyselová nastúpila opätovne do RTVS v auguste 2012, vo verejnoprávnej televízii pracovala aj predtým. Do STV nastúpila ešte v roku 1982 na oddelenie programového plánovania a v priebehu nasledujúcich štrnástich rokov sa venovala popri plánovaniu analýzam a výskumu programu.

Neprehliadnite

V rokoch 1999 – 2000 viedla v STV Odbor rozvoja a stratégie programu. Medzi pôsobeniami v Slovenskej televízii robila aj pre komerčné televízie Joj a Markíza. U komerčného lídra šéfovala analýzam, a to aj v čase pôsobenia V. Miku. Z Markízy odišla v marci 2012. 

Vo vrcholovom manažmente RTVS sa po príchode nového generálneho riaditeľa Jaroslava Rezníka udiali zatiaľ dve zmeny – novým riaditeľom Sekcie generálneho riaditeľa sa po Daniele Migrovej stal Marek Knut. Na čele Sekcie marketingu a komunikácie je Richard Jajcay, ktorý vymenil Dašu Matušíkovú.

Očakávajú sa aj ďalšie pohyby v manažmente, ktorý podľa predošlého vyjadrenia E. Rusnákovej bude nový generálny riaditeľ systémovo budovať, pričom rokuje s viacerými ľuďmi. Do RTVS má napríklad zamieriť súčasný hovorca záchranárov Boris Chmel, pri ktorom sa skloňuje pôsobenie v manažmente s dosahom na riadenie spravodajstva.

J. Rezník sa v pondelok stretol v Mlynskej doline so zamestnancami televíznej časti, kde im predstavil svoju víziu smerovania RTVS. Rovnaké stretutie ho čaká v utorok so zamestnancami rozhlasu v budove na Mýtnej. 

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Darina Kyselová, RTVS

Diskusia (0 reakcií)