Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Weinsteina obvinili z ďalšieho sexuálneho útoku

03.07.2018, 07:56 | TASR

Amerického filmového producenta a režiséra Harveyho Weinsteina obžalovali v pondelok z násilného sexuálneho správania a ďalších dvoch sexuálnch deliktov, z ktorých ho obvinila v poradí už tretia žena. Informovala o tom agentúra AP.

  • Tlačiť
  • 0

H. Weinstein (66) bol obžalovaný „zo sexuálneho násilia voči tretej žene, ktorého sa dopustil v roku 2006“, uviedol okresný prokurátor v New Yorku Cyrus Vance mladší.

Podľa televízie Sky News hrozí H. Weinsteinovi v prípade dokázania viny až doživotie. Okrem toho bol obžalovaný aj z ďalších dvoch trestných činov sexuálnej povahy s maximálnou sadzbou desať rokov väzenia.

Neprehliadnite

„Táto obžaloba je prejavom odvahy preukázanej (Weinsteinovými) obeťami, ktoré sa prihlásili,“ povedal C. Vance v súvislosti s novou obžalobou vznesenou voči H. Weinsteinovi, ktorý už čelí obžalobe v dvoch prípadoch z rokov 2004 a 2013, keď údajne sexuálne zaútočil na dve nemenované ženy.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Harvey Weinstein

Diskusia (0 reakcií)