Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Weinstein chcel svoj škandál ututlať. S pomocou bývalých agentov aj novinárov

08.11.2017, 10:27 | ČTK

Americký filmový producent Harvey Weinstein vynaložil obrovské prostriedky v snahe zabrániť tomu, aby vyšlo na svetlo jeho rozsiahle sexuálne zneužívanie žien, z ktorého je teraz obviňovaný. Podľa týždenníka The New Yorker využíval prostredníctvom svojich právnikov armádu súkromných detektívov, vrátane bývalých agentov tajných služieb, a to aj z izraelského Mossadu. Pomáhali mu vraj aj bulvárni novinári.

  • Tlačiť
  • 0

Časopis, podľa ktorého sa H. Weinstein venoval tomuto úsiliu minimálne od minulej jesene, cituje desiatky dokumentov a sedem osôb priamo zapojených do akcie.

Najatá bola napríklad bývalá izraelská agentka, zamestnankyňa detektívnej kancelárie Black Cube, ktorej zmluva počítala s odmenou minimálne 200-tisíc dolárov.

Agentka kontaktovala herečku Rose McGowanovú, jednu z hlavných Weinsteinových žalobkýň, a vydávala sa za aktivistku bojujúcu za práva žien. Tajne zaznamenala niekoľko hodín rozhovorov s R. McGowanovou, ktorá sa chystá vydať svoje pamäti pod titulom The Brave, v ktorých sa zmieňuje aj o H. Weinsteinovi.

Rovnaká vyšetrovateľka sa spojila pod inou identitou tiež s reportérmi vyšetrujúcimi viaceré Weinsteinove prípady sexuálneho zneužívania s cieľom zistiť, aký dôkazný materiál majú k dispozícii.

Predmetom záujmu Weinsteinových špicľov boli aj samotní novinári, u ktorých hľadali slabé miesta v osobnom, najmä sexuálnom živote, alebo informácie o ich prípadných problémoch so zákonom. Cieľom bolo zhromaždiť proti nim dostatok materiálu, aby ich mohli vydierať, zdiskreditovať alebo zastrašiť.

H. Weinstein, ktorého aktuálne vyšetrujú úrady v Londýne, New Yorku a Los Angeles, podľa týždenníka vývoj niektorých vyšetrovaní osobne sledoval. Iné riadili Weinsteinovi právnici, vrátane Davida Boiesa, ktorý v roku 2000 zastupoval prezidentského kandidáta Ala Gora pri pochybnostiach okolo sčítania hlasov odovzdaných v prezidentských voľbách, ktoré nakoniec vyhral George Bush mladší.

H. Weinstein podľa The New Yorker získal tiež napríklad informácie od šéfa bulvárneho plátku National Enquirer, ktorého novinár kontaktoval bývalú manželku jedného režiséra, aby získal jej negatívny komentár k manželovej milostnej afére s Rose McGowanovou. H. Weinstein dostal tiež 11 fotografií, kde sa s R. McGowanovou objavoval spoločne pri rôznych udalostiach, v snahe spochybniť jej obvinenia.

Podľa Blair Berkovej, ktorá je súčasťou Weinsteinovho právneho tímu, sú tieto metódy úplne normálne. Každý nezávislý obhajca podľa nej vyšetruje, či sú obvinenia proti jeho klientovi vierohodné.

Podľa článku bol však H. Weinstein zvyknutý aj celé roky predtým špicľovať najmä novinárov, ktorí o ňom písali negatívne.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Harvey Weinstein

Diskusia (0 reakcií)