Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vznikne ďalších päť častí Kriminálky Staré Mesto. Za takmer 1,5 milióna eur

24.04.2012, 08:17 | Lukáš Kočišek | © 2012 News and Media Holding

RTVS a Trigon Production už podpísali koprodukčnú zmluvu o spolupráci pri ich výrobe. Prečítajte si ju

  • Tlačiť
  • 1

Kriminálka Staré Mesto bude pokračovať. Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) podpísal s produkčnou spoločnosťou Trigon Production koprodukčnú zmluvu o spolupráci pri výrobe piatich nových častí seriálu.

Celkový rozpočet na výrobu činí podľa zverejnenej zmluvy 1 494 370 eur bez DPH. Koprodukčný vklad Trigonu je 994 370 eur, RTVS prispeje sumou 500-tisíc eur, z ktorej 45-tisíc eur bude vecný vklad. Trigon už na ďalšie diely seriálu získal aj dva príspevky z Audiovizuálneho fondu vo výške 31 800 eur a 125-tisíc eur. Na prvú sériu zinkasoval 214 170 eur. Pôvodne na druhú sériu mali ísť aj peniaze zo zmluvy so štátom, z nej však projekt napokon vypadol.

lasica_fialova_kriminalka_stare_mesto_STV

Vzniknúť má päť dielov s 57-minútovou stopážou, ktoré budú nakrútené v HD kvalite. Termín kontrolnej projekcie má byť podľa zmluvy najneskôr v októbri 2013 a odovzdnaie jednotlivých nakrútených častí prebehne najneskôr v novembri 2013.

Na rozdiel od prvej série nie je autorom scenárov Alex Koenigsmark, ale spisovateľ Dominik Dán v spolupráci s českým scenáristom Janom Drbohlavom. Nové diely by mal opäť režírovať Ján Sebechlebský, hlavným kameremanom bude zrejme Peter Kelíšek. Námet na celý seriál vytvorili herečka Zuzana Fialová a producentka Barbora Jašková. Hlavné úlohy opäť stvárnia Zuzana Fialová, Matěj Hádek a Milan Lasica.

kriminalkastaremesto_logo

Trigon pôvodne avizoval, že druhá séria Kriminálky Staré Mesto by mala mať šesť dielov a podieľať sa na nej mala aj nešpecifikovaná rakúska televízia. Tie sa však k týmto tvrdeniam nehlásili.

V prvej sérii Kriminálky Staré Mesto vzniklo sedem dielov, koprodukovala ju aj Česká televízia a stáť mala viac než dva milióny eur. Najväčším podielom do projektu vstúpila ČT, zafinancovala približne 43 %, ďalších 40 % zaplatila vtedajšia STV a zvyšok Trigon vrátane peňazí získaných z podpory ministerstva kultúry a Audiovizuálneho fondu.   

Seriál sa do vysielania STV dostal 20. septembra 2010, odštartoval s ratingom 8,5 %, trhovým podielom 21,2 % a 401-tisíc divákmi pri obrazovkách. Počas všetkých siedmich epizód si udržal podiely nad hranicou 15 %.

  • Tlačiť
  • 1