Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vzniká spin-off Doktora Martina. Seriál Strážmajster Topinka prinesie aj RTVS

19.01.2018, 11:25 | Martin Poláš | © 2018 News and Media Holding

Od vlaňajšej jesene nakrúca režisér Petr Záhradka kriminálny komediálny seriál Strážmajster Topinka. Založený je na rovnomennej postave policajta z iného seriálu ČT a RTVS Doktor Martin. Aj do spin-offu koprodukčne vstúpila slovenská verejnoprávna televízia.

  • Tlačiť
  • 1

Strážmajster Topinka bude voľné pokračovanie Doktora Martina, ktorý vznikal na základe licencie britskej BBC. Od októbra sa seriál nakrúca v pôvodných lokáciách v českých Beskydách.

„Z cyklu Doktor Martin sme si vybrali jednu z najobľúbenejších postáv – policajta Topinku, a práve okolo neho sme vystavali nové epizódy,“ uviedla vedúca tvorivej skupiny Ostravského štúdia Českej televízie a kreatívna producentka seriálu Kateřina Ondřejková.

„Považujem za veľký úspech, že sa nám podarilo vziať postavu z takto úspešného seriálu a vymyslieť pre ňu úplne nový, originálny príbeh, ktorý sa páčil aj majiteľom práv britskej spoločnosti Buffalo Pictures a dali nám k našej práci povolenie. Veľkú zásluhu na tom má, okrem našej inšpirácie – skvelého Roberta Mikluša, producent Vratislav Šlajer a hlavný scenárista seriálu Štefan Titka,“ doplnila K. Ondřejková.

„Postava svojrázneho strážmajstra Topinky bola jednou z našich najobľúbenejších v Doktorovi Martinovi, a tak nás napadlo napísať pôvodné scenáre s detektívnymi zápletkami, ktoré by riešil práve Robert Mikluš,“ povedal scenárista Š. Titka.

Do seriálu už vstúpil aj RTVS – na koprodukcii sa bude finančne podieľať a seriál bude môcť vysielať súbežne s ČT. Partnerstvo znamená, že v seriáli sa objaví opäť aj niekoľko slovenských hercov, medzi nimi Gabriela Marcinková, Marek Geišberg či Štefan Kožka.

Strážmajstra Tomáša Topinku stvárňuje rovnako ako v Doktorovi Martinovi herec Robert Mikluš. M. Geišberg stvárni druhú hlavnú postavu – policajta Ostrého. „V niečom sú si podobní, ale Ostrý je o niečo dospelejší a je trochu militantný. Ich spolupráca je stret dvoch svetov,“ povedal R. Mikluš.

Zdroj: ČT

V novom projekte sú aj ďalší herci z Doktora Martina ako Miroslav Donutil, ktorý si namiesto hlavnej postavy zahrá vedľajšiu, Václav Kopta či Tomáš Jeřábek. Doplnia ich nové tváre – Veronika Freimanová v úlohe Topinkovej matky, Jenovéfa Boková ako poštárka Lucia – Topinkova láska alebo Jiří Bartoška v role majora Hrubého z ostravskej kriminálky.

S premiérou seriálu počítajú verejnoprávne televízie začiatkom roku 2019.

Podľa dostupných informácií nie je seriálový spin-off jediným chystaným projektom okolo Doktora Martina. Herec Miroslav Donutil na decembrovom bratislavskom predstavení divákom povedal, že sa pripravuje aj celovečerný film Doktor Martin, ktorý by sa mal začať nakrúcať na jar. Produkčná spoločnosť Bionaut ani ČT sa k tomu oficiálne nevyjadrili.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Česká televízia, RTVS