Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vysielať môžu začať dve nové televízie

08.12.2016, 11:37 | pol | © 2016 News and Media Holding

Na prvom decembrovom zasadnutí rozhodovala Rada pre vysielanie a retransmisiu okrem sankcií aj o žiadostiach o licencie na digitálne televízne vysielanie. Regulátor ich udelil spoločnostiam Kreos a Stredoslovenská televízia.

  • Tlačiť
  • 0

Bratislavská eseročka Kreos žiadala o licenciu na programovú službu Východoslovenská televízia. Ako štandard digitálneho príjmu uviedol žiadateľ DVB-T. Podľa žiadosť má 100 percent vysielania vyplniť spravodajstvo.

Eseročka Stredoslovenská televízia so sídlom v Banskej Bystrici dostala licenciu na Stredoslovenskú televíziu. V žiadosti mala takisto DVB-T šírenie a 100-percentné zastúpenie spravodajstva.

Za obomi spoločnosťami stojí rovnaká osoba. Majiteľom firmy Stredoslovenská televízia je podľa obchodného registra Seničan Rastislav Valenčík.

Firmu Kreos vlastní akciovka Rotea Consulting, ktorá je registrovaná v Česku. Jej jediným akcionár je R. Valenčík.

Názvy televíznych staníc naznačujú zámer regionálnych staníc zameraných na širšie územie. Detaily projektu však zatiaľ nie sú známe.

V súčasnosti vysiela na Slovensku Západoslovenská televízia, ktorej licenciu vlastní rovnomenná spoločnosť - Západoslovenská televízia. Jej spolumajiteľmi sú Juraj Chromík, Peter Prokopčák a od septembra tohto roka k nim pribudol Chorvát Marin Pavletić.

Mediálne.sk zisťuje o nových staniciach ďalšie informácie.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)