Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vyhlásili nový tender na digitalizáciu

14.05.2009, 12:50 | Radoslav Augustín | © 2009 News and Media Holding

Po jesenných škandáloch a reštarte je tu ďalší tender na dva prvé a jeden verejnoprávny multiplex.

  • Tlačiť
  • 0

Ďalší reštart. Telekomunikačný úrad dnes vyhlásil nový tender na prevádzkovateľov prvých dvoch multiplexov digitálnej pozemnej televízie DVB-T a na prevádzkovateľa verejnoprávneho multiplexu. Výzva je zverejnená na internete, vestníku a v denníku Sme. Píše o tom v tlačovej správe.

Predseda úradu vymenuje porotu, ktorá z prihlášok vyberie víťazov. Na prihlásenie majú čas do 16. júla. Telekomunikačný úrad vo výzvach direktívne neurčuje atribúty ako kompresný štandard, začiatok vysielania, hodnotu percentuálneho pokrytia obyvateľstva signálom či výšku úhrady za pridelenie frekvencií. Atribúty víťaznej ponuky jednoducho premietne do povolenia a tým sa stanú pre prevádzkovateľa záväzné.

• Web Telekomunikačného úradu: Plné znenie výziev

TÚ SR zrušil tender na prevádzkovateľa prvých dvoch multiplexov DVB-T v decembri 2008, týždeň po odvolaní predsedu úradu Branislava Máčaja.

Bývalý predseda úradu Branislav Máčaj mal konflikt s ministrom dopravy Ľubomírom Vážnym (Smer-SD). Minister kritizoval tender, Máčaj zas tvrdil, že Vážny hovorí v záujme finančnej skupiny J&T, ktorá mala nepriamo kryť jedného z účastníkov tendra. Máčaj tiež útočil na premiéra Roberta Fica: televíziám mal sľúbiť hladkú digitalizáciu za predpokladu, že na vládu nebudú útočiť. Nový predseda Telekomunikačného úradu je bývalý Vážneho poradca Ladislav Mikuš.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)