Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vodafone kupuje UPC za vyše 18 miliárd eur

09.05.2018, 10:25 | ČTK | SITA

Britská telekomunikačná spoločnosť Vodafone Group sa dohodla na prevzatí aktivít poskytovateľa káblovej televízie a širokopásmových služieb Liberty Global v Českej republike, Nemecku, Maďarsku a Rumunsku. Firma v stredu oznámila, že transakcia v hodnote 18,4 miliardy eur zahŕňa okrem iného káblovú spoločnosť UPC.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

UPC, vodafone

Dohoda je jednou z najväčších akvizícií v histórii spoločnosti Vodafone. Tá je druhým najväčším mobilným operátorom na svete.

Súčasťou dohody sú taktiež aktivity UPC v Maďarsku a Rumunsku a nemecká spoločnosť Unitymedia. Dohodu však pravdepodobne čaká zdĺhavé schvaľovanie zo strany regulačných orgánov, uviedla agentúra Reuters. Vodafone očakáva, že transakcia bude dokončená zhruba v polovici budúceho roka.

Neprehliadnite

Spoločnosť UPC v Slovenskej republike zostáva súčasťou Liberty Global. Ako v stredu potvrdila, netýka sa jej predaj aktív firmy Liberty Global spoločnosti Vodafone.

 

Podľa generálneho riaditeľa UPC Česká a Slovenská republika Martina Millera táto transakcia zapadá do širšej perspektívy vývoja telekomunikačného odvetvia. „V nasledujúcich týždňoch a mesiacoch posúdime, aký dopad na nás táto dohoda môže mať,“ okomentoval oznámenú transakciu generálny riaditeľ.

 

Súčasťou skupiny Liberty Global je spoločnosť UPC Česká a Slovenská republika, ktorá patrí medzi najväčších poskytovateľov TV, internetových a telefónnych služieb v Českej republike a Slovenskej republike. Liberty Global je podľa vlastných údajov najväčším medzinárodným poskytovateľom káblových služieb, ktoré prevádzkuje vo viac ako 30 krajinách v Európe, Latinskej Amerike a Karibiku.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy UPC, vodafone

Diskusia (0 reakcií)