Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vlastník Markízy končí s biznisom v Chorvátsku a Slovinsku

10.07.2017, 10:43 | SITA

Mediálna spoločnosť CME, ktorá na Slovensku vlastní televíziu Markíza, predá svoje aktivity v Chorvátsku a Slovinsku spoločnosti Slovenia Broadband zo skupiny United Group za 230 miliónov eur. Zisk z predaja chce použiť na zníženie dlhu, uviedla agentúra Reuters s odvolaním sa na vyhlásenie spoločnosti.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy

CME

CME očakáva, že predaj bude dokončený ešte v tomto roku. Zisk z predaja použije na splatenie dlhu 250,8 milióna eur splatného v roku 2018. Priemerné výpožičné náklady firmy by vďaka tomu mali klesnúť o 275 bázických bodov na 4,5 percenta.

Hlavným akcionárom CME je americká mediálna skupina Time Warner. Súčasťou CME je Markíza - Slovakia, ktorá je držiteľom licencií na vysielanie televíznych staníc Markíza, Doma, Dajto a Passion (stanica pod týmto ani iným názvom zatiaľ nevysiela).

CME okrem Slovenska, Chorvátska a Slovinska prevádzkuje televízie aj v Česku, Bulharsku a Rumunsku. Najziskovejšie pre firmu sú český a rumunský trh.

CME vzrástol v prvom tohtoročnom štvrťroku prevádzkový zisk pred odpismi a amortizáciou (OIBDA) medziročne o 29 percent na 22,136 milióna dolárov. Firme pomohol rast tržieb z televíznej reklamy.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy CME