Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vlaňajšok prepísal históriu. Filmy mali dosiaľ najviac ženských hrdiniek

10.01.2020, 16:13 | reb | © 2020 News and Media Holding

Počet ženských hrdiniek v najpopulárnejších amerických filmoch v roku 2019 narástol. I keď stále mali navrch hlavní hrdinovia muži, podiel filmov so ženskými hlavnými postavami dosiahol historické maximum. Ukázala to nová štúdia zo štátnej univerzity v San Diegu, ktorá skúmala vyše dvetisíc filmových úloh v stovke najúspešnejších domácich filmov podľa zárobku.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

film

Ukázalo sa, že podiel filmov, v ktorých má hlavnú úlohu ženská postava, dosiahol historické maximum v podobe 40 percent. V porovnaní s rokom 2018 ide o deväťpercentný nárast. Viac filmov malo hlavný mužský charakter, a to 43 percent. V zostávajúcich 17 percentách si hlavné úlohy rozdelila mužsko-ženská dvojica.

V prípade vedľajších rolí nedošlo k výrazným zmenám. Štúdia eviduje nárast o jeden percentuálny bod na 37 percent. Podiel ženských postáv, ktoré mali vo filmoch aspoň jednu vlastnú repliku, klesol o dva body na 34 percent.

Neprehliadnite

Ženským charakterom sa detailne venovalo Centrum pre štúdium žien v televízii a filme v najnovšom vydaní štúdie zvanej It’s a Man’s (Celluloid) World. Tá skúmala celkom 2 300 filmových postáv v stovke najlepšie zarábajúcich amerických filmov – produkcie veľkých filmových štúdií aj nezávislé snímky. Hovoríme tak napríklad o Avengers: Endgame, horore Us, marvelovke Captain Marvel či dráme Joker.

Dominujú belošky

Tento výsledok je podľa štúdie znakom toho, že aj veľké filmové štúdiá sú ochotné točiť snímky, v ktorých rozpovedia širšiu škálu príbehov, čím 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy film

Diskusia (0 reakcií)