Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V správach Joj našla licenčná rada zakázanú reklamu v prospech Nesrovnala

06.03.2019, 16:55 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Televízia Joj podľa Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR) vo svojom spravodajstve porušila zákon, keď odvysielala zakázanú politickú reklamu v období pred vlaňajšími komunálnymi voľbami. Podľa regulátora dával vysielateľ do popredia primátora Iva Nesrovnala, ktorý sa uchádzal o opätovné zvolenie.

  • Tlačiť
  • 0

Problematický príspevok sa objavil vo vysielaní TV Joj 22. októbra minulého roka v hlavnej spravodajskej relácii Noviny.

Podľa licenčnej rady naplnil kratší šot s titulkom Oprava ciest prioritou podstatu zákazu vysielania politickej reklamy. Televízia má za to zaplatiť 9 957 eur. Ide o sankciu bližšie k dolnej hranici, najvyššia možná pokuta dosahuje takmer 166-tisíc eur.

Propagačný spot namiesto spravodajstva

Správu čítal moderátor Ján Mečiar, v príspevku televízia informovala o predstavení desiatich bodov, ktoré mali podľa I. Nesrovnala zlepšiť život Bratislavčanov.

Joj pripomenula, že sa o post primátora uchádza opäť a doplnila, že medzi najväčšie Nesrovnalove priority patria cesty, cyklocesty, dokončenie cestných radiál a električkovej trate v Petržalke, čo boli aj jeho hlavné body uvedené vo volebnom programe.

„Hovoril aj o rozšírení bezplatného cestovania MHD pre všetkých dôchodcov, či pre sprievod detí do troch rokov,“ zakončil čítanú správu s ilustračnými obrázkami moderátor.

Príspevok pokračoval priamym Nesrovnalovým vyjadrením. „Zaväzujem sa, že dokončím opravy všetkých cestných radiál a spojníc do roku 2022, respektíve do konca roku 2021. Celkovo tak pôjde o ďalších 250 km opravených bratislavských ciest...“

Primátor bol v obraze 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Ivo Nesrovnal, komunálne voľby 2018, Rada pre vysielanie a retransmisiu, TV Joj

Diskusia (0 reakcií)