Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V RTVS končí dlhoročný moderátor, nepredĺžili mu zmluvu

24.06.2019, 10:07 | Mediálne.sk

Vo verejnoprávnej RTVS došlo k ďalšiemu odchodu dlhoročného moderátora. Vedenie sa rozhodlo nepredĺžiť zmluvu Jaroslavovi Barborákovi. Ten o kroku informoval na sociálnej sieti s tým, že podľa RTVS je dôvodom odchodu „manažérske rozhodnutie“.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

RTVS

J. Barborák uvádzal relácie Rádiožurnál, K veci či Z prvej ruky. Moderátor, ktorý pôsobil vo verejnoprávnom médiu 12 rokov, informoval o svojom odchode na sociálnej sieti.

„Tak si predstavte, pred chvíľou som sa dozvedel, že RTVS mi od júla nepredĺži externú zmluvu. Dôvod? Viac ako stručný: manažérske rozhodnutie. Oznámil mi to P. Nittnaus – poverený riadením rozhlasového spravodajstva. Viac že on nemôže povedať. Tak to vyzerá, že po 12 rokoch sa môj pekný príbeh s Rádiožurnálom a s reláciou K veci a Z prvej ruky končí. (Nateraz?) Držte palce,“ napísal na Facebooku.

Portál Aktuality.sk uviedli aj oficiálne stanovisko RTVS. Jej hovorkyňa Erika Rusnáková sa v ňom odvolala na „plánovanú sériu manažérskych opatrení“.

Neprehliadnite

Tie podľa jej slov súvisia s letnou vysielacou štruktúrou, kedy sa niektoré relácie nebudú vysielať. Rovnako aj s jesenným vysielaním, v rámci ktorého má dôjsť „k optimalizácii a zefektívneniu procesov s cieľom hospodárnejšieho nakladania s finančnými prostriedkami“.

Podľa webu Omediach.com majú rozhovory s redaktormi o ich pôsobení v RTVS pokračovať aj počas tohto týždňa. E. Rusnáková nespresnila, koho presne sa budú týkať.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy RTVS

Diskusia (0 reakcií)