Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V repríze OTO 2008 sa neodovzdala cena osobnosti TV športu

16.03.2009, 14:00 | Ivan Krasko | © 2009 News and Media Holding

Priamy prenos trval bezmála dve a trištvre hodiny. Repríza mala vyhradených o dvadsať minút menej. Muselo sa strihať. STV argumentuje tým, že zostrihala aj Eurosong.

  • Tlačiť
  • 6

STV reaguje na nedeľný zostrih reprízy OTO 2008. "Slovenská televízia musela z programových dôvodov pristúpiť pri reprízach k skráteniu oboch pôvodných priamych prenosov divácky úspešných programov – finále Eurovison Song Contest 2009 (repríza, sobota 14.3.2009) a výročné odovzdávanie cien diváckej ankety o najpopulárnejšiu osobnosť televíznej obrazovky OTO 2008 (repríza, nedeľa 15. 3. 2009)," argumentuje STV v tlačovej správe.

"Reprízu finálového kola Eurovision Song Contest 2009 sme boli nútení skrátiť o 28 minút, gala program OTO, ktorý trval 162 minút, sme z programových dôvodov skrátili o 20 minút. V žiadnom prípade nebolo našim úmyslom ani zámerom pri tomto skracovaní poškodiť účinkujúcich alebo iné televízie. Skrátením programov sme chceli umocniť ich atraktívnosť a dynamiku. Účinkujúcim, produkčným spoločnostiam a ostatným televíziám ďakujeme za pochopenie tohto programového kroku STV," dodáva.


Zverejnené 10:40:

jednotka_stv_logo.gif

Slovenská televízia pri včerajšej repríze OTO 2008 vystrihla niektoré časti ceremoniálu. Diváci nevideli napríklad odovzdávanie ceny v kategórii Osobnosť TV športu. Tú vyhrala zástupkyňa TV Joj Lenka Čviriková-Hriadeľová.

Strihové riešenie zvolila STV kvôli dĺžke programu. Repríza OTO 2008 išla na Jednotke v nedeľu od 13:55 do 16:20. Aj s reklamami a selfpromom teda mala vyhradený čas 145 minút. Pritom stredajší priamy prenos sa natiahol na 165 minút Okrem osobnosti TV športu odstránila STV aj ďalšie časti prenosu, ktoré sa však priamo netýkali ocenení. Skrátený bol napríklad prejav Ladislava Chudíka. Ten hovoril o novej členke Siene slávy Emílii Vášáryovovej.

oto2008-hriadelova.jpg

Podobný prípad riešila STV v sobotu, vtedy sa k strihaniu neuchýlila zostrihala 28 minút, zároveň však robila zmeny v programe. Finále Eurosongu, ktoré chcela zreprízovať takmer s týždenným odstupom, prekročilo časový plán. Z dvoch hodín a desiatich minút sa priamy prenos navýšil takmer o hodinu. Televízia však pred rozsiahlym zostrihávaním uprednostnila vyškrtnúť podvečernú reláciu Postav dom, zasaď strom. Tým získala desiatky minút k dobru. Viac informácií.

OTO 2008 na Mediálne.sk

OTO 2008: Takmer najúspešnejší v histórii (sledovanosť)
Najviac cien OTO získala Markíza. Pozrite si kompletné výsledky
Kritik: OTO 2008: Krajší, ale slabší

Mediálne.sk zisťuje stanovisko Slovenskej televízie k strihu nedeľnej reprízy OTO 2008.

  • Tlačiť
  • 6