Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V máji štartuje nová slovenská športová televízia

29.03.2012, 15:16 | Lukáš Kočišek | © 2012 News and Media Holding

Projekt Slovak Sport.TV chce vyplniť vákuum, ktoré na trhu vzniklo po zániku verejnoprávnej Trojky. Prečítajte si podrobnosti.

  • Tlačiť
  • 12

slovak_sport_tv_logo

Po Digi Sporte vstúpi na slovenský trh ďalšia komerčná športové televízia. Ambíciou projektu s názvom Slovak Sport.TV je vyplniť vákuum na trhu domácich športových prenosov po vlaňajšom ukončení vysielania verejnoprávnej Trojky.

"Novovzniknutá súkromná televízia má za cieľ konkurovať zahraničným športovým televíziám kvalitou a ponukou atraktívneho programu pre domáceho diváka," uvádza sa na provizórnej internetovej stránke projektu. Slovak Sport.TV bude zameraná na exkluzívne priame prenosy a záznamy z domácich športov ako basketbal, volejbal a hádzaná, zápasy futbalovej a hokejovej ligy, florbalu či hokejbalu. "Významná pozornosť bude tiež venovaná automobilovým športom, boxu, golfu a mnohým ďalším. Zásadnou novinkou bude príprava priamych prenosov zo súťaží nižších úrovní, a to zo všetkých regiónov Slovenska," píše sa na webe.

Slovak Sport.TV bude sesterský projekt regionálnej televízie Central, povedie ju jej riaditeľ Robert Greguš. Televízia ešte nemá licenciu, žiadať o ňu bude prostredníctvom spoločnosti Slovak Sport so sídlom v Nitre. Jej ďalšími spoločníkmi sú podľa obchodného registra na internete Lukáš Greguš a Jaroslav Jánošík.

robert_gregus_sport_tv

Stanica bude vysielať vo vysokom rozlíšení, využívať bude vlastné prenosové vozy a satelitný systém. "Budeme využívať najmodernejšiu HD techniku, ktorú vlastní TV Central a štúdio bude pripravené aj v Bratislave," povedal pre Mediálne.sk riaditeľ chystanej televízie Robert Greguš.

Slovak Sport.TV bude vysielať nepretržite, okrem športových prenosov majú byť súčasťou programovej štruktúry aj športové spravodajstvo, diskusné relácie, portréty športovcov, profily športovísk a ďalšie zaujímavosti a novinky zo sveta športu. Angažovať chce profesionálnych komentátorov, moderátorov a redaktorov, konkrétne mená zatiaľ Greguš prezradiť nechcel. "Nebudem predbiehať, všetko je v štádiu rokovaní."

Signál Slovak Sport.TV má byť dostupný prostredníctvom satelitu Astra, káblových a IPTV operátorov, ako aj dátových služieb. "Rokujeme o vstupe do všetkých káblových a satelitných sietí a o našu ponuku prejavili záujem aj prevádzkovatelia známych VOD internetových portálov. Operátori privítali našu ponuku, keď dostaneme licenciu, tak sa začnú uzatvárať zmluvy," upresnil Greguš. O vstupe do digitálneho terestriálu zatiaľ televízia neuvažuje. "Pôjde o kódovaný kanál a v systéme DVB-T zatiaľ nie je možné takto vysielať," vysvetlil.

Projekt má byť podľa Roberta Greguša financovaný z vlastných zdrojov, z príjmov od káblových operátorov a predajom reklamného času. Štart vysielania je naplánovaný na máj 2012, sprevádzať ho bude aj marketingová kampaň, ktorá je v súčasnosti v štádiu rozpracovanosti. "Zatiaľ budeme športové prenosy ponúkať divákom TV Central, napríklad už túto sobotu priamy prenos z basketbalu Nitra - Prievidza," uzavrel šéf televízie.

  • Tlačiť
  • 12