Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Karlových Varoch bude mať premiéru nový film Marka Škopa. Pozrite si trailer

11.06.2019, 10:10 | reb | © 2019 News and Media Holding

Dráma Nech je svetlo v hlavnej úlohe s Milanom Ondríkom bude mať svetovú premiéru v hlavnej súťaži Medzinárodného filmového festivalu Karlove Vary. Nový film režiséra Marka Škopa príde do slovenských kín v septembri.

  • Tlačiť
  • 0

Ako informuje Asociácia slovenských filmových klubov, Nech je svetlo je príbehom slovenského gastarbeitera v Nemecku, ktorého syn je členom polovojenskej mládežníckej skupiny. Keď sa chlapec zapletie do šikanovania a usmrtenia spolužiaka, otec začne zisťovať „pravdu o tom, čo sa stalo, pravdu o stave vecí, pravdu o sebe samom“.

„Zaujíma ma téma bežného človeka, človeka milión, ktorý sa svojou nevedomou čiastočkou podieľa na masovej xenofóbnej duši, keď je s následkami nenávisti konfrontovaný natvrdo cez udalosti v najbližšej rodine,“ hovorí M. Škop, ktorý režíroval dokumentárne snímky ako Iné svety, Osadné či drámu Eva Nová s Emíliou Vášáryovou.

Popri M. Ondríkovi sa v novom filme Nech je svetlo predstavia herci František Beleš, ktorý je študentom bratislavského konzervatória, Zuzana Konečná, Ľubomír Paulovič, Daniel Fischer, Csongor Kassai či Anikó Vargová.

Medzinárodným distribútorom snímky je spoločnosť Loco Films, domácim distribútorom je Asociácia slovenských filmových klubov. Film vznikol v slovensko-českej koprodukcii spoločností Artileria a Negativ.

Na výrobe sa podieľali RTVS a tiež Česká televízia, realizáciu filmu podporili Audiovizuálny fond, český Štátny fond kinematografie a fond Euroimages.

Zdroj: Facebook

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)