Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V hre je predaj Markízy. V CME zvažujú niekoľko strategických scenárov

25.03.2019, 17:40 | reb | © 2019 News and Media Holding

Majiteľ televízie Markíza, mediálna skupina Central Media Enterprises (CME), v pondelok ohlásil, že vytvorila špeciálny tím riaditeľov, ktorí majú spolu s finančnými a právnymi poradcami preskúmať ďalšie strategické možnosti. Pripustila, že je medzi nimi aj predaj všetkých alebo niektorých častí spoločnosti.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

CME, Markíza

Podľa vyhlásenia CME sa bude špeciálny tím venovať aj možnostiam spojenia s iným strategickým partnerom, rekapitalizácii biznisu či pokračovania v dlhodobom podnikateľskom pláne skupiny.

Cieľom prehodnotenia strategických alternatív je podľa skupiny identifikácia najvhodnejšieho ďalšieho napredovania CME „bez ohrozenia pokračujúceho úspešného napĺňania nášho dlhodobého plánu manažmentom a našimi zamestnancami“. Najväčší akcionár firmy, spoločnosť AT&T, revíziu strategických alternatív podporuje.

„CME vlastní unikátny súbor aktív a má bezkonkurenčnú pozíciu na niekoľkých najrýchlejšie rastúcich mediálnych trhoch v Európe. Po piatich rokoch bezprecedentného rastu a oddlžovania nebola naša spoločnosť nikdy v lepšej forme. Pevne veríme, že teraz je ten správny čas urobiť tento strategický prieskum,“ uviedol predseda predstavenstva CME John Billock.

Neprehliadnite

Spoločnosť zároveň dodáva, že toto hodnotenie nemusí zaručene priniesť nejakú transakciu. Nestanovila si ani časový harmonogram tohto procesu, navyše nechce zverejňovať ani žiadne aktualizácie či poskytovať doplňujúce komentáre. O ďalšom vývoji plánuje informovať iba vtedy, keď to bude z jej vlastného pohľadu vhodné a potrebné.

Penta na tom pracovala rok a pol

O kúpu CME mala v nedávnej minulosti záujem finančná skupina

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy CME, Markíza