Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V českej Prime sa mení vlastnícka štruktúra, ovládol ju Zach

17.06.2019, 17:49 | reb | © 2019 News and Media Holding

Českú televíznu skupinu Prima čakajú zmeny. Spoločnosť THR Media podnikateľa Ivana Zacha získala majoritný podiel v polovičnom vlastníkovi Primy – spoločnosti Denemo Media. I. Zach sa tak stane prakticky jediným majiteľom televízie.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Prima

Denemo Medii skupiny Alphaduct podnikateľa Vladimíra Komára dosiaľ patril 50-percentný podiel Primy. V nej získala spomínanú väčšinu, presnejšie 75 percent, THR Media, v ktorej má I. Zach 67 percent, 18 percent Petra Machallová a 15 percent Radka Zachová.

„Zvyšný 25-percentný podiel v spoločnosti Denemo Media zostáva spoločnosti GES Media Asset,“ cituje slová hovorkyne Primy Gabriely Semovej portál MediaGuru.cz.

Skupine GES Media Europe, ktorej 100-percentným vlastníkom je I. Zach, patrí ďalších 50 percent skupiny Prima. Český miliardár sa tak prakticky stane jej jediným majiteľom.

Neprehliadnite

V. Komár sa spoločnosťou Alphaduct dostal do vlastníckej štruktúry českej televízie v roku 2017. Vtedy sa spoločnosť Denemo Media stala polovičným vlastníkom po tom, ako podiel odkúpila od švédskej MTG. Novinky.cz píšu, že cena predaja vtedy vychádzala z ohodnotenia 100-percentného podielu skupiny Prima, stanoveného na 237,4 milióna eur.

Cena aktuálnej transakcie nebola po dohode oboch strán zverejnená. Musí ju ešte schváliť český Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Prima

Diskusia (0 reakcií)