Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V českej Nove sa už vymenilo celé vedenie, je bez šéfa CME

27.06.2019, 14:11 | reb | © 2019 News and Media Holding

V českej televízii Nova došlo k ďalším zmenám. Novým konateľom spoločnosti CET 21, ktorá je držiteľom licencie, sa stal Štěpán Peichl, ktorý je riaditeľom právnej sekcie televízie.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

CME, Nova

Post konateľa prebral Š. Peichl po Christophovi Mainuschovi, bývalom generálnom riaditeľovi Novy. CET 21 má momentálne troch konateľov – okrem Š. Peichla aj Kláru Brachtlovú a Jana Vlčka, informuje portál MediaGuru.cz. Obaja zároveň od začiatku júna vedú Novu ako generálni riaditelia.

Ch. Mainusch, ktorý bol šéfom Novy od novembra 2013, tak už priamo v manažmente českej komerčnej televízie vôbec nefiguruje. Svoje miesto naďalej zastáva v materskej skupine CME, kde je jedným z dvoch generálnych riaditeľov, ďalším je Michael Del Nin. Pod CME patrí aj slovenská Markíza. 

Zmena na postoch generálneho riaditeľa českej televízie aj obsadenie konateľov firmy prišla krátko po tom, ako koncom marca CME oznámila, že vytvorila špeciálny tím manažérov. Jeho úlohou je spolu s finančnými a právnymi poradcami preskúmať ďalšie strategické možnosti. Skupina pripustila, že je medzi nimi aj predaj všetkých alebo niektorých častí spoločnosti.

Neprehliadnite

Zároveň však mediálna spoločnosť, ktorej hlavným akcionárom je po akvizícii spoločnost Time Warner gigant AT&T, dodala, že hodnotenie nemusí zaručene priniesť nejakú transakciu a ďalšie detaily bude poskytovať iba v prípadoch, keď to uzná za vhodné.

CME sa pritom už jednej televízie zo svojho portfólia zbavilo, keď vlani uzavrelo predaj skupiny Nova v Chorvátsku, ktorá má zhodou okolností rovnaký názov ako česká komerčná jednotka. CME pritom malo predať skupine United Group aj slovinskú Pop TV, neschválil to ale miestny protimonopolný úrad, a tak napokon z obchodu zišlo.

Podľa webu Hlídacípes.org podali aktuálnu ponuku na kúpu TV Nova respektíve CME tri subjekty. Jedným z nich má byť český miliardár Petr Kellner, pričom sa skloňovalo aj meno ďalšieho podnikateľa Jiřího Šmejca, ktorý vlastní investičnú skupina Emma Capital a pred časom predal svoje 25-percentný podiel v spoločnosti Sazka a znížil si podiel aj v skupine Home Credit.

Ďalším záujemcov o CME má byť americká mediálna spoločnosť Discovery a tretím v hre menšinový akcionár CME Ronald Lauder. 

  • Tlačiť
  • 0

Tagy CME, Nova

Diskusia (0 reakcií)