Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Úspech Oteckov na Markíze inšpiruje región. Po formáte siahli ďalšie televízie

25.06.2019, 12:32 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Argentínska telenovela Señores Papis, podľa ktorej predlohy u nás Markíza s úspechom vysiela seriál Oteckovia, oslovuje čoraz viac európskych televízii. Distribútor Viacom International Studios aktuálne oznámil čerstvý deal v Srbsku, pričom už predtým úspešný formát predal do ďalších krajín.

  • Tlačiť
  • 0

Z Oteckov, ktorí sa medzinárodne predávajú pod názvom Dear Daddies, sa stáva regionálny hit. Inšpiráciou je nepochybne aj úspech seriálu na Slovensku.

Markíza siahla pred dvomi rokmi nečakane po námete z ďalekej Južnej Ameriky, no televízii sa to vyplatilo. Seriál dokázal osloviť divákov a televízii vyriešil dôležitý podvečerný slot po 18. hodine, keď štartuje obchodný prime-time – reklama sa predáva drahšie, diváci pri obrazovkách postupne pribúdajú, a stanice najviac súperia o ich priazeň.

Najsilnejšie diely nad 40-percentným podielom

Oteckovia sa dokonca postarali o málo vídaný jav – často sú v komerčnej cieľovke 12 – 54 sledovanejší ako programy z večernej ponuky všetkých televízií vrátane samotnej Markízy. Znamená to, že pri televízoroch je po šiestej hodine podvečer viac mladších divákov ako večer po 20:30, keď televízie nasadzujú najatraktívnejšie programy. Keďže výrazný úbytok publika vo večerných slotoch nie je, svedčí to hlavne o sile denného seriálu Markízy, ktorý dokáže prilákať masy.

Navyše je silný aj mimo lineárneho vysielania, v online archíve Oteckov mimo času televíznej premiéry sledujú denne 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Oteckovia, Viacom

Diskusia (0 reakcií)