Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

USA chce zablokovať mediálny megaobchod za 85 miliárd

21.11.2017, 08:42

Americké ministerstvo spravodlivosti podalo žalobu s cieľom zablokovať spojenie telekomunikačnej spoločnosti AT&T s mediálnou firmou Time Warner. AT&T sa vlani dohodla, že prevezme Time Warner za viac ako 85 miliárd dolárov. Podľa ministerstva by však transakcia obmedzila hospodársku súťaž a poškodila spotrebiteľov.

  • Tlačiť
  • 0

Americký prezident Donald Trump spojenie podnikov pri svojej predvolebnej kampani niekoľkokrát tvrdo kritizoval a sľuboval, že obchod zablokuje. D. Trump je kritikom spravodajskej stanice CNN, ktorá je súčasťou skupiny Time Warner, pripomína server BBC.

Ministerstvo uviedlo, že zlúčenie firiem AT&T a Time Warner by „výrazne poškodilo amerického spotrebiteľa“ nárastom účtov za televízne vysielanie a obmedzením inovácií, najmä v oblasti internetovej televízie.

Neprehliadnite

AT&T je druhým najväčším mobilným operátorom a najväčším prevádzkovateľom pevných liniek v USA. Vlastní aj prevádzkovateľa satelitnej televízie DirecTV.

Time Warner ovláda káblové televízie CNN a HBO, filmové štúdiá Warner Bros a je aj hlavným akcionárom spoločnosti Central European Media Enterprises (CME), ktorá vlastní TV Markízu či českú televíziu Nova a ďalšie stanice.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy AT&T, Time Warner

Diskusia (0 reakcií)