Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Udeľovanie filmových Oscarov bude aj tento rok bez moderátora

09.01.2020, 14:12 | TASR | Mediálne.sk

Slávnostné udeľovanie prestížnych filmových cien Oscar bude aj tento rok bez moderátora. Informovala o tom v noci na štvrtok spravodajská televízia CNN s odvolaním sa na vyhlásenie prezidentky spoločnosti ABC Entertainment Carey Burkeovej.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

Oscar

C. Burkeová toto rozhodnutie zdôvodnila tým, že na vlaňajšie „experimentálne“ udeľovanie Oscarov bez moderátora slávnostného večera boli veľmi dobré ohlasy.

Spočiatku mal vlaňajší 91. ročník odovzdávania filmových cien moderovať americký herec a komik Kevin Hart. Ten však neskôr oznámil, že sa vzdáva tejto príležitosti pre pobúrenie, ktoré vyvolali jeho dávnejšie hanlivé výroky voči homosexuálom a príslušníkov LGBT komunity.

Na pódiu sa tak počas večera objavili a vystriedali viaceré známe osobnosti kinematografie a šoubiznisu. Tie sprevádzali televíznych divákov a prítomných počas celého galavečera, ohlasovali nominácie, otvárali obálky a vyhlasovali víťazov.

Podľa agentúry Reuters bola v porovnaní s predchádzajúcimi ročníkmi aj vyššia sledovanosť. Vlaňajší prenos z Dolby Theatre v Los Angeles, ktorý vysielala televízia ABC, zaplo podľa spoločnosti Nielsen 29,6 miliónov dospelých divákov. Program tak dosiahol rating 7,7 percenta.

Je to o tri milióny viac ako v roku 2018, kedy ho sledovalo historicky najmenej ľudí – 26,5 milióna. Program tak dosiahol rating 7,7 percenta.

Neprehliadnite

Čísla narástli prvýkrát za päť rokov. Naposledy sa tak stalo v roku 2014, kedy si Oscarov pozrelo 43,7 milióna ľudí a v porovnaní s predošlým ročníkom si vylepšili skóre o vyše 3,4 milióna. V roku 2013 totiž dosiahli sledovanosť 40,3 milióna divákov a od roku 2014 klesali.

Slávnostné udeľovanie Oscarov sa bude konať 9. februára a televízia ABC ho bude vysielať tradične v priamom prenose.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Oscar