Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tvorcovia môžu žiadať Audiovizuálny fond o podporu, rozdelí milión eur

05.08.2019, 14:33 | TASR

Audiovizuálny fond (AvF) vyhlásil v poradí 7. výzvu, prostredníctvom ktorej možno požiadať o dotácie na tvorbu i produkciu slovenských audiovizuálnych diel. Výzva je otvorená do 9. septembra, pričom na prerozdelenie je alokovaná suma vo výške jeden milión eur.

  • Tlačiť
  • 0

Riaditeľ AvF Martin Šmatlák upozornil, že fond v rámci tejto výzvy pokračuje v iniciatíve Minimal, ktorá pomáha zrealizovať a verejne uviesť nízkorozpočtové kinematografické diela začínajúcich mladých režisérov či producentov.

„Na túto prioritu je na rok 2019 predbežne určená suma 300-tisíc eur, pričom predpokladáme podporiť dva projekty, ktoré spĺňajú kritériá a úspešne prejdú hodnotením,“ uviedol riaditeľ AvF.

Ozrejmil, že projekty predložené v rámci iniciatívy „Minimal“ bude príslušná odborná komisia posudzovať a hodnotiť oddelene od ostatných žiadostí, predložených v rámci výzvy a konkrétneho podprogramu.

Prostredníctvom iniciatívy Minimal vznikli v minulosti tri filmy - Babie leto, Kandidát, Stanko, ďalší (Stand Up) je pred dokončením.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Audiovizuálny fond

Diskusia (0 reakcií)