Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

TV Lux začne vysielať na pozícii CS Linku a Skylinku od piatka

30.04.2012, 14:46 | Lukáš Kočišek | © 2012 News and Media Holding

Katolícka stanica rozšíri svoje pokrytie na približne 80 % územia Slovenska

  • Tlačiť
  • 0

tv_lux_logo-2.gif

Katolícka televízia Lux dodržala svoje slovo o vstupe na satelit Astra 3B na pozícii 23,5 stupňa východne, ktorú využívajú aj populárne platformy CS Link a Skylink. Služby luxemburského operátora SES začne po nedávnych testoch oficiálne využívať od piatka 4. mája 2012, keď zároveň oslávi štvré výročie od začiatku samostatného vysielania.

Podľa tlačovej správy stanica vďaka vysielaniu cez Astru rozšíri svoje pokrytie na približne 80 % územia Slovenska. „Vysielanie cez satelit Astra je pre nás splnením ďalšieho sna. Doplnili sme možnosť sledovať TV Lux pre ďalšiu veľmi významnú skupinu divákov,“ uviedol riaditeľ TV Lux Ján Buc. „Je to pre nás zároveň výzva k zodpovednosti pokračovať na ceste skvalitňovania vysielania po technickej i obsahovej stránke,“ dodal.   

„Vysielanie cez Astru je výsledkom štvorročného úsilia o sprístupnenie obsahu vysielania TV Lux všetkým, ktorí majú oň záujem. Aj vďaka podporovateľom a členom Klubu priateľov TV Lux má šancu byť toto široké pokrytie udržateľné,“ povedal Tomáš Straka, výkonný riaditeľ spoločnosti Lux Communication, ktorá je spolu s Konferenciou biskupov Slovenska vlastníkom TV Lux.

V rozširovaní pokrytia plánuje televízia pokračovať aj prostredníctvom lokálnych DVB-T vysielačov v Bratislave, na Záhorí, v okolí Piešťan a v budúcnosti aj v okolí Trnavy a Nitry. Zvyšovanie dostupnosti signálu je jednou z priorít, s ktorými Buc v júli 2011 nastúpil do funkcie riaditeľa televízie.

Pre satelitných divákov bol Lux doposiaľ dostupný iba prostredníctvom satelitu Thor 6 konkurenčného operátora Telenor Satellite Broadcasting, ktorý využíva aj platforma Digi TV. Šíri ho tiež väčšina najvýznamnejších káblových a IPTV operátorov.

Satelit Astra 3B na pozícii 23,5 stupňa východne využíva na šírenie signálu dlhodobo aj česká kresťanská televízia Noe, s ktorou Lux v minulosti úzko spolupracoval.

Technické parametre príjmu

Satelit: Astra 3B (23,5° východne)
Polarizácia downlinku: vertikálna
Frekvencia downlinku: 12 168 MHz
Modulácia: DVB-S / QPSK
FEC (Forward error correction): 3/4
Symbolová rýchlosť: 27 500 kS/s
Kódovanie: žiadne (FTA)

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Digitálne vysielanie

Diskusia (0 reakcií)