Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

TV Lux chce ísť aj na satelit Astra a do DVB-T

27.03.2012, 07:43 | Lukáš Kočišek | © 2012 News and Media Holding

Katolícka televízia si tiež kúpila prenosové vozidlo, prostredníctvom ktorého chce oživiť vysielanie.

  • Tlačiť
  • 0

tv_lux_logo-2.gif

Katolícka televízia Lux chce pokračovať v rozširovaní svojho pokrytia. Okrem súčasného distribučného satelitu Thor 6 chce šíriť svoj signál aj prostredníctvom satelitu Astra, čím by zasiahla zákazníkov populárnych platforiem CS Link a Skylink. Využiť plánuje aj digitálne terestriálne vysielanie.

Televízia plánuje spustiť svoje vysielanie prostredníctvom lokálnych DVB-T vysielačov v Bratislave, na Záhorí, v okolí Piešťan a v budúcnosti aj v okolí Trnavy a Nitry. "Samozrejme, budeme sa snažiť o zaradenie do digitálneho terestriálneho vysielania i na ostatnom území Slovenska," uviedol v tlačovej správe riaditeľ TV Lux Ján Buc. "Všetky tieto kroky a rast je možné robiť len vďaka podpore divákov, podporovateľov a vlastníkov TV Lux, Konferencie biskupov Slovenska a Lux Communication,“ dodal.

jan_bux_tv_lux

Rozširovanie pokrytia je jednou z priorít, s ktorými Buc v júli 2011 nastúpil do funkcie riaditeľa televízia. Jeho ambíciou je tiež oživiť vysielanie sprostredkovaním rôznych akcií, konferencií a slávností. "Veľmi nás teší, že sme už objednali nové DSNG zariadenie, ktoré sa pre nás vyrába a umožní prinášať na televízne obrazovky viac priamych prenosov z celého územia Slovenska a Európy. Našim divákom chceme priblížiť život v rôznych kútoch Slovenska," uviedol.

TV Lux aktuálne prešla procesom vlastníckych zmien, Saleziáni don Bosca sa rozhodli v projekte nepokračovať a svoj obchodný podiel bezplatne ponúkli Konferencii biskupov Slovenska, ktorá ho po zvážení prijala. Stala sa tak majoritným vlastníkom (60 %) televízie, spoločnosť Lux Communication vlastní zostávajúcich 40 percent obchodného podielu. Saleziáni don Bosca už na ďalšom fungovaní a riadení televízie neparticipujú.

Stanica mala minulý rok existenčné problémy, musela prepúšťať a zredukovať výrobu programov. V súčasnosti sa už podľa Jána Buca situácia obracia k lepšiemu, od Klubu priateľov sa jej darí získavať už viac ako 50 % prostriedkov potrebných na prevádzku. "Aj vďaka podpore členov Klubu sa ako televízia môžeme posúvať dopredu. Od marca sme zmenili vysielaciu štruktúru, na obrazovky sa vrátili niektoré staršie relácie a pribudlo aj niekoľko nových,“ dodal Buc.

TV Lux je však naďalej odkázaná aj na finančnú podporu od svojich zostávajúcich vlastníkov - Konferencie biskupov Slovenska a Lux Communication. Saleziáni don Bosca už po uplynutí plánovanej trojročnej spolupráce nechceli do projektu investovať ďalšie finančné prostriedky. "V budúcnosti si vieme predstaviť spoluprácu napríklad dodávaním programov pre katolícku televíziu,“ uzavrel provinciál Saleziánov don Bosca Karol Maník.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)