Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

TV Joj premenovala seriál Dr. Ludsky po súdnom zákaze jeho vysielania

18.10.2012, 09:40 | Lukáš Kočišek | © 2012 News and Media Holding

Druhá séria vznikla bez súhlasu pôvodných autorov námetu a scenárov, ktorí na súde uspeli s návrhom na predbežné opatrenie

  • Tlačiť
  • 30

tv_joj_logo_nove.gif.gif

Za náhlym premenovaním pôvodného seriálu televízie Joj Dr. Ludsky na Dr. Dokonalý je súdny zákaz odvysielať jeho druhú sériu. Vymohli si ho pôvodní autori námetu a scenáristi Stano Dančiak ml. a Roman Olekšák, ktorí už v súčasnosti pracujú pre konkurenčnú televíziu Markíza.

"Súhlas spoluautorov pôvodného diela je potrebný nielen na jeho spracovanie, ale i k ďalšiemu nakladaniu s novým dielom, ktoré vzniklo spracovaním starého diela. Odvysielaním druhej série televízneho seriálu Dr. Ludsky bez vysporiadania autorských práv by spoluautorom mohla vzniknúť majetková aj nemajetková ujma,” cituje zo súdneho rozhodnutia web Topky.sk.

dr ludsky ilustrak joj

TV Joj preto seriál premenovala na Dr. Dokonalý a začala ho prezentovať ako úplnú novinku. Podľa zistení webu Topky.sk stavia tento postup na tom, že seriál vyrábala produkčná spoločnosť D.N.A. Production, ktorá má právo prizvať si na spoluprácu kohokoľvek.

"Divákom prinášame spin-off pôvodného seriálu s názvom Dr. Dokonalý. Ide o úplne nové príbehy, rozhodli sme sa preto aj pre nový názov," povedal v utorok pre Mediálne.sk vedúci PR TV Joj Jozef Gogola.

Hlavným scenáristom sa podľa programových plánov stal Jozef Koleják a scenáre k prvým častiam napísali Rastislav Boroš a Zuzana Belková. Režíroval ich Róbert Šveda, ktorý sa aj pri výrobe Dr. Ludskyho na režisérskej stoličke striedal s Petrom Bebjakom.

Seriál Dr. Dokonalý nasadí TV Joj od pondelka 22. októbra 2012. Vysielať ho bude týždenne so začiatkom o 21:30 po dennom seriáli Panelák. Nadväzovať na neho budú špeciálne vyselektované vydania americkej reality šou Dom snov. Prvý diel sa programovou zmenou posúva na 21:35.

Do konca roka odvysiela TV Joj osem dielov seriálu a ďalších osem na jar 2013. Pôvodný seriál Dr. Ludsky pozostával z desiatich častí, ktorých výroba stála 850-tisíc eur.

  • Tlačiť
  • 30