Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tomáš Hudák bude mať po prechode do Markízy novú zábavnú reláciu

30.12.2010, 16:15 | Mirka Kernová

Novinár a humorista Tomáš Hudák bude mať aj po odchode z denníka Sme vlastnú reláciu. Priestor mu vytvorila televízia Markíza na svojom spravodajskom portáli www.tvnoviny.sk.

  • Tlačiť
  • 9

tvnoviny_logo.gif

Tomáš Hudák mal donedávna vlastnú politicko-satirickú šou na tv.sme.sk. V novembri zo Sme odišiel do Markízy a tým sa skončil aj jeho program Svet Tomáša Hudáka. 

Markíza, v ktorej Hudák pracuje ako dramaturg a editor Nočných Televíznych novín, mu teraz vytvorila priestor na vlastnú reláciu na spravodajskom portáli televízie tvnoviny.sk. "Tomáš Hudák má v TV Markíza primárne na starosti spravodajstvo. Chceme však využiť aj jeho kreatívny a humoristický potenciál.  Podieľa sa preto na príprave časti silvestrovského vydania Televíznych novín a od januára sme sa rozhodli aj pre jeho reláciu na našom spravodajskom portáli tvnoviny.sk," povedal pre Mediálne.sk Lukáš Diko, šéfredaktor spravodajstva Markízy.

tomas_hudak_Sme TV

Podľa riaditeľa Centra interaktivity TV Markíza Ondreja Gečeho by sa nová relácia mala prvýkrát objaviť v priebehu januára. Ako sa bude volať a kedy presne bude mať premiéru, Hudák ani jeho nadriadení zatiaľ neprezradili.

Portál tvnoviny.sk už má jeden zábavný formát - videokomentár Krutá realita Matúša Krutého.

Politicko-satirická šou TV Sme Svet Tomáša Hudáka patrila dlhodobo medzi najsledovanejšie videorelácie portálu Sme.sk., program vznikol v októbri 2007.

"Bolo to ťažké rozhodovanie, vidím sa však viac v televízii než v novinách... Sme TV malo v tomto smere svoje limity, keďže išlo iba o internetový projekt, ktorý nepatril medzi hlavné priority vydavateľstva," povedal pri svojom odchode zo Sme pre Mediálne.sk Hudák. Hudák bol okrem televízneho glosátora aj redaktorom zahraničného oddelenia Sme.

  • Tlačiť
  • 9