Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Televíziu ITV bude riadiť doterajšia šéfka easyJetu

17.07.2017, 13:04 | ČTK

Britskú televízna spoločnosť ITV bude od januára budúceho roka riadiť Carolyn McCallová, ktorá si v minulých rokoch vyslúžila rešpekt úspešným pôsobením na čele nízkonákladového leteckého dopravcu easyJet.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

C. McCallová na čele najväčšej neplatenej britskej komerčnej televízie vystrieda Adama Crozier, ktorý už z funkcie generálneho riaditeľa firmy odstúpil, oznámila v pondelok firma.

C. McCallová nastúpila do čela easyJetu v roku 2010, predtým bola šéfkou vydavateľstva Guardian Media Group. Do najvyššej riadiace funkcie v ITV nastúpi 8. januára, uviedla spoločnosť.

Akcie ITV po správe vzrástli o dve percentá, akcie easyJetu mierne klesli. Analytici Citibank označili vymenovanie C. McCallovej do čela ITV za „vzrušujúce“ s odkazom na to, že jej kariéra v easyJete bola veľmi úspešná a akcionárom firma počas jej vedenia priniesla výnos 312 percent.

Tím C. McCallovej podrobil easyJet transformáciou a firma sa z hľadiska trhovej hodnoty dostala pred hlavného konkurenta Ryanair, uviedla agentúra Reuters.

Podľa C. McCallovej bolo rozhodnutie opustiť easyJet ťažké. Televíziu ITV však označila za „fantastickú spoločnosť v dynamickom a podnetnom sektore“.

C. McCallová sa ujme ITV v čase, keď výnosy televízií z reklám podkopáva ostrá konkurencia internetových služieb a slabšie spotrebné výdavky. ITV za riadenia A. Croziera zvýšila svoje príjmy z produkcie, reklama však stále tvorí bezmála polovicu jej celkových výnosov.

EasyJet oznámil, že začala hľadanie nástupcu odchádzajúcej šéfky. Firma minulý týždeň uviedla, že založí dcérske aerolínie v Rakúsku, aby ochránila svoje práva na prevádzkovanie letov v Európskej únii po odchode Británie z bloku.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Carolyn McCall, EasyJet, ITV

Diskusia (0 reakcií)