Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bez komentárov a „lajkov“. Ruské televízie zrušili možnosť reagovať na Putinov prejav

03.01.2020, 14:16 | ČTK | Mediálne.sk

Ruské štátne televízie Pervyj kanal a Rossija 24 na svojich internetových stránkach skryli údaje o počte kladných a záporných hodnoteniach pod novoročným prejavom prezidenta Vladimira Putina. Rovnako zrušili aj komentáre používateľov.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy

Rusko

Tieto kroky si všimli ruské nezávislé médiá, ktoré ich pripisujú k skutočnosti, že počet negatívnych ohlasov výrazne prevyšoval pozitívne „lajky“.

Kým hodnotenia zmizli, rozhlasová stanica Echo Moskvy napočítala na webe stanice Pervyj kanal 66-tisíc reakcií „nepáči sa mi“ oproti 12-tisíc hodnoteniam „páči sa mi“.

Celoštátna televízia NTV naopak na webe výsledky ponechala. Skóre je tam pre novoročný prejav hlavy ruského štátu nepriaznivé, a to v pomere 30-tisíc záporných k 8500 pozitívnych hodnotení.

Rádio Sloboda pripomenulo, že videozáznam z Putinovej „veľkej“ tlačovej konferencie na webe stanice Rossija 24 nazbierala 51-tisíc negatívnych ohodnotení k 15-tisíc kladným ohlasom.

V. Putin v novoročnom prejave zaželal krajanom, aby v jednote smerovali k väčšiemu rozvoju krajiny. „Žijeme v turbulentných, dynamických a protichodných časoch, ale môžeme aj musíme urobiť všetko pre to, aby sa Rusko mohlo úspešne rozvíjať,“ uviedol prezident.

„Výzvam, pred ktorými naša spoločnosť a krajina stojí, môžeme čeliť iba spoločne. Naša jednota nám umožní dosiahnuť najvyššie ciele,“ dodal.

Neprehliadnite

Práve v novoročnom prejave 31. decembra 1999 vtedajší prezident Boris Jeľcin nečakane abdikoval a odovzdal prezidentské právomoci vtedy ešte málo známemu premiérovi V. Putinovi.

Dnes šesťdesiatsedemročný Vladimir Putin sa od tej doby udržal na vrchole ruskej politickej scény. Do prezidentskej funkcie bol znovu zvolený naposledy v marci 2018. Od tej doby ale popularita štvornásobnej hlavy štátu klesla.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy Rusko