Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Televízie menia program pre štátny smútok, nepôjde ani Milujem Slovensko

14.11.2019 | reb | TASR

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

16.11.2019 | shaggy

Uf, som rád, že máme štát, ktorý mi povie, kedy mám byť smutný. Bez neho by som to nevedel a nedajbože by som nesúcitil s ľuďmi, ktorí pre mňa nič neznamenali.

16.11.2019 | Darija

Nevážite si, že kvôli tejto tragédii premiér v sekunde nasadol do lietadla a vrátil sa z Cypru? Že mr Čistý deň odborne vyhlásil, že pozostalých je možné odškodniť z humanitárneho fondu (určeného pre kauzálne následky živelných katastrof)? Že v minúte sa z administratívy stali naslovovzatí experti: vyšetrovateľka a sudca v jednej osobe, psychologička a psychiater, expert na šerm a tunely, generál a kebyniečo preventívne, tiež všetko v jednom?

Ale k veci a bez irónie. Pre mňa je osobne vyhlásenie štátneho smútku pri tejto dopravnej nehode neprimerané, hraničiace s farizejstvom, podobne ako bolo neprimerané vystúpenie Fica, Gašpara, Kaliho a ťažkoodenca so samopalom v ruke, na stole s 1 mil eur cash, deň po zavraždení dvoch mladých ľudí.

Prirodzený smútok v oboch prípadoch samozrejme zdieľam s rodinami pozostalých.

17.11.2019 | shaggy

Ja s rodinami súcitim - mám dieťa a viem, ako musí bolieť, keď o neho prídu kvôli tak nezmyselnej nehode. Ale rovnako by to bolelo, ak by oň prišli aj kvôli dlhotrvajúcej chudobe.
A tým sa dostávame k podstatnému - kedy stojí nehoda za vyhlásenie smútku a odškodnenie z fondu? Keď je 4, 5, 6, viac mŕtvych? Alebo minimálne 5 mŕtvych a z toho 20% pod 17 rokov?
Štátny smútok je iba o hyenizme - priživovaní sa na tragédii iných za účelom zviditeľnenia sa. Platí to pre všetkých politikov a prezidenta.

17.11.2019 | shaggy

*chudobe = chorobe